Партизан доживео тежак пораз у Литванији

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 08.03.2022
Кошаркаши Партизана доживели су тежак пораз од Лијеткабелиса на гостовању у оквиру 14. кола Еврокупа резултатом 93:78.
Било је евидентно да су црно-бели исцрпљени после тешког великог дербија у недељу и победе над Црвеном звездом, носиоци су поштеђени већих напора, а представа млађе гарде у Литванији била је испод сваког критеријума.
Партизан је на крилима капитена Загорца стекао предност на старту дуела, али је веома брзо упао у ритам игре домаћег тима који је лако долазио до прилике за напад на обруч и шут споља.
Обрадовићева петорка младих играча се није снашла, морали су на терен да уђу старији и то се исплатило пошто је Пантер са шест узастопних поена у последњем минуту донео изједначење од 24:24.
Катастрофално је Партизан ушао у другу деоницу, ривал је направио серију од 20:0 и потпуно одсекао црно-беле из игре који до краја полувремена нису успели да повежу редове и дођу до какве-такве контроле па је разлика била и даље велика – 53:37.
Партизан је имао чак 12 изгубљених лопти, ривалу је дозволио пет скокова у нападу и шест убачених тројки у чему се истакао Орелик са чак пет.
Када се мислило да не може горе – то се и десило, Партизан је наставио са безглавом игром у другом полувремену, разлика је расла, ривал је убацивао тројке, погађао из рекета, а црно-бели играчи су били само неми посматрачи.
Тренер Обрадовић је био веома љут на своје играче, али није било помоћи и на крају треће деонице Партизан је имао заостатак од чак 25 поена, 80:55.
Пресингом по целом терену Партизан је покушао да умањи заостатак на старту последњег квартала, али чак и када би одбрана била добра – ту би дошло до офанзивног скока ривала који је по правилу доносио лаке поене.
Црно-бели су смањили разлику на испод 20 поена два минута пре краја дуела, али је то слаба утеха за целокупну представу екипе која претендује на трофеј у Еврокупу.
Најефикаснији у екипи Партизана био је Кевин Пантер са 20 поена, Раде Загорац је додао 16, а Јам Мадар 12, док су на другој страни доминирали Ђорђе Гагић и Гедиминас Орелик са по 21 поеном.