Давид Алаба и Карим Бензема – детаљ са меча Реал Мадрид - ПСЖ - Sputnik Србија

Хет-трик Бенземе, катастрофа ПСЖ-а – Реал после чудесног преокрета у четвртфиналу!

Фудбалер Реал Мадрида победили су Пари Сен Жермен укупним резултатом 3:2 и пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

У другој утакмици вечери Манчестер сити и Спортинг одиграли су без голова, а даље је прошао шампион Премијер лиге који је у првом сусрету славио 5:0.
„Краљевски клуб“ у реванш утакмици славио је 3:1, а како је у правом поражен минималном резултату, то му је било довољно за пролаз међу осам најбољих у Европи.
Мадриђани су до пласмана у четвртфинале дошли захваљујући страшном Кариму Бенземи, који је постигао хет-трик, али и нестварним грешкама одбране Парижана.
Реал је за само седамнаест минута игре постигао три гола, а код свих су кумовале грешке гостујућих фудбалера.
Први пут је Донарума катастрофално реаговао, затим је Нејмар изгубио лопту код другог поготка, док је код трећег Маркињос очајно избацио лопту – право на ногу Бенземе.
Кренимо од почетка. ПСЖ је боље отворио утакмицу, био је конкретнији, стварао је шансе и у 39. минуту дошао је до предности.
Нејмар је послао сјајну лопту ка Мбапеу који је ударцем у ближи угао савладао Тиба Куртоу.
До краја полувремена резултат се није мењао и изабраници Маурисија Поћетина били су на корак до четвртфинала.
И други период кренуо је добро за госте, Мбапе је поново успео да погоди, али му је, баш као у 34. минуту, поништен гол због офсајда.
Није била добра ситуација за екипу Карла Анчелотија, али све се променило у 61. минуту. Донарума је направио катастрофалну грешку, можда и под фаулом, али то је друга прича, и „краљевски клуб“ је успео да преокрене.
Након овог тренутка моментум је прешао на страну домаћина и на крају смо видели велики преокрет.
Преокрет у режији Луке Модрића, Винисијуса јуниора и Карима Бенземе. Француз је био реализатор, али су Хрват и Бразилац били мотори.
У 76. минуту на семафору је било 2:1.
Два минута касније – 3:1.
До краја сусрета није било голова и Реал Мадрид се пласирао даље. ПСЖ је одиграо катастрофално последњих пола сата и није заслужио да прође међу осам најбољих.
Токове мечева могли сте да пратите уз Спутњик.
22:53 09.03.2022
Мадрид: КРАЈ!
Реал Мадрид је у четвртфиналу Лиге шампиона!
22:52 09.03.2022
Манчестер: Крај утакмице
Без голова у реваншу. Сити је прошао у четвртфинале добивши двомеч против Спортинга резултатом 5:0.
22:50 09.03.2022
Мадрид: 90'+1 – 3:1 – Меси мало изнад гола
Можда и последња шанса за ПСЖ. Аргентинац је покушао из слободног ударца.
22:45 09.03.2022
Мадрид: 87' – 3:1 – ПСЖ у великом проблему
Као да су стали да играју фудбал. Реал је пред пласманом у четвртфинале.
22:37 09.03.2022
Мадрид: 77' – 3:1 – КАРИМ БЕНЗЕМА!
Шта се ово дешава?!
Преокрет Реал Мадрида за два минута! Поново је стрелац француски нападач. Хе-трик Карима Бенземе!
Мадрид: 73' – 1:1 – велика шанса за Винисијуса
Могао је Реал до тоталног преокрета! Очајно је реаговао Бразилац.
22:29 09.03.2022
Мадрид: 70' – 1:1 – ПСЖ има више лопту у ногама
Паредес излази из игре, на терен ће Идриса Геј.
22:22 09.03.2022
Мадрид: 63' – 1:1 – Бензема запретио!
Одличан ударац главом, али мало поред стативе.
22:19 09.03.2022
Мадрид: 61' – 1:1 – велика грешка Донаруме!
Велику грешку направио је Донарума. Винисијус је стигао до лопте, затим је додао до Бенземе ком није било тешко да пошаље лопту у мрежу.
Мадрид: 60' – 0:1 – жути за Карвахала
Није могао на други начин да заустави Мбапеа.
22:17 09.03.2022
Мадрид: 57' – 0:1 – две промене Анћелотија
Изашли су Крос и Асенсио, а ушли Родриго и Камавинга.
22:13 09.03.2022
Мадрид: 54' – 0:1 – поново поништен гол Мбапеа
Нашао се у офсајду и други гол му је поништен. Страшним потезом преварио је Куртоу, али је претходно био у недозвољеној позицији.
22:06 09.03.2022
Мадрид: 48' – 0:1 – почело је друго полувреме и на Бернабеу
Погледајте сјајну одбрану Донаруме из 25. минута.
22:04 09.03.2022
Манчестер: 47' – 0:0 – поништен гол Жезусу!
Жезус је био стрелац, али после ВАР-а исти је поништен. Остаје 0:0.
22:03 09.03.2022
Манчестер: 46' – 0:0 – почело је друго полувреме
Сити контролише утакмицу и крупним корацима иде ка осам најбољих у Европи.
21:49 09.03.2022
Мадрид: 45' – 0:1 – полувреме и на Бернабеу
Ђанлуиђи Донарума – детаљ са утакмице Реал Мадрид - ПСЖ - Sputnik Србија
ПСЖ заслужено води и сада има, у укупном скору, два гола предности. Реал је пред елиминацијом.
21:46 09.03.2022
Манчестер: 45' – 0:0 – крај првог полувремена
Без голова у Манчестеру. Донекле и очекивано јер је Сити добио први меч 5:0 и сада не форсира.
21:40 09.03.2022
Мадрид: 39' – 0:1 – Килијан Мбапе!
Нејмар је асистирао, а Мбапе страшним ударцем у ближи угао савладао Тиба Куртоу!