Звезди је срећа окренула леђа, али није готово: „Храбро, не и лудо – рани гол мења све“

© Фото : Youtube Screenshot/@Super liga SrbijeДејан Станковић
Дејан Станковић - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2022
Црвена звезда поражена је од Ренџерса 3:0 у првом мечу осмине финала Лиге Европе, али због свега што се догодило на Ајброксу, јасно је да је резултат превисок. Три гола поништена су црвено-белима, Катаи је промашио једанаестерац, па тренер Дејан Станковић нема шта да замери екипи. Напротив, поносан је и поручује да је остао реванш.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Све што се издешавало у „паклу“ стадиона Ајброкс недвосмислено је показало да је срећа окренула леђа шампиону Србије.
Морелос и Таверније казнили су сваку грешку Звезде, док с друге стране видео технологија (ВАР) није била савезник црвено-белих. На све то и промашен пенал Александра Катаија, као и пречка Гелора Канге, само су потврда да је резултат не осликава на прави начин стање ствари на терену.
Тренер Дејан Станковић поручио је на конференцији за медије да нема шта да замери својим ученицима, као и да ће екипа у реваншу наредног четвртка заиграти офанзивно од првог минута.
На питање да ли ће се усудити да са тројицом нападача атакује ка голу Ренџерса, Станковић је имао спреман одговор:
„Није уопште проблем у формацији. Калкулисани ризик, као што је и био у Глазгову. Мислим да смо били довољно офанзивни. Видели сте у другом полувремену опет смо изашли са два шпица и Катаиејм као полушпицем. Канга и Мића Иванић била су два унутарња везна. Пробали смо у ромбу да играмо. Имали смо неколико шанси из тога. Сигурно да ћемо у реваншу опет изаћи храбро, али не и лудо. Утакмица трај 90 минута, један рани гол може да промени све. Иако не дође, наставићемо да играмо храбро, једино то могу да обећам“, поручио је тренер Звезде Дејан Станковић.
Подсетимо, Звезда је повела преко Катаија већ у трећем минуту, али је гол поништен због офсајда.
Уследио је прекршај Срнића, а Таверније је реализовао пенал у 11. минуту. Само 120 секунди касније нови поништен гол Црвене звезде и поново Катаи није имао среће.
А, онда нови ролеркостер и нови гол у мрежи Милана Борјана у 15. минуту.
Невероватна дешавања и несрећа која је пратила Звезду на Ајброксу настављени су у 24. минуту када је Катаи промашио пенал.
Коначних 3:0 у Глазгову, поставио је Балогун у 51. минуту, па црвено-белима остаје да се надају чуду у гротлу Маракане, која ће несумњиво бити дупке пуна наредног четвртка.
Детаљ са утакмице Ренџерс - Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2022
Звездин кошмар у Шкотској у режији офсајда, пенала и „усијаног“ ВАР-а
Детаљ са утакмице Црвена звезда - Ренџерс - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2022
24 минута Звездиног пакла /видео/