Хаос у Холандији – топовски удари прекинули меч ривала Партизана /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2022
Фејенорд, Партизанов ривал у Лиги конференције, победио је после преокрета последњепласирани Цволе 1:2 (1:0), а меч су обележиле ружне сцене и прекид. Наиме, навијачи домаћих засули су топовским ударима и петардама терен у другом полувремену и главни судија је био приморан да прекине утакмицу Ередивизије.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

На крилима убедљиве победе у Београду, Фејенорд је отишао на мегдан најгорем тиму у холандском шампионату у оквиру 26. кола Ередивизије.
Тим из Ротердама био је апсолутни фаворит, али су домаћи преко Ван Полена у зауставном времену првог полувремена успели да стигну до предности.
Прави карамбол догодио се у казненом простору Фејенорда, после једног центаршута с десне стране, лопта је прелетела шеснаестерац, стигла је затим у срце петерца. Уследио је снажан ударац левом ногом после којег се лопта одбила од пречку иза гол линије.
У наставку је Фејенорд успео да дође до потпуног преокрета преко Синистере и Десерса, а голови су постигнути у 67, односно 78. минуту.
Ипак, претходно је меч у 75. минуту био прекинут на десет минута због дивљања навијача Цволеа и убацивања пиротехнике на терен.
Фејенорд је избегао бруку пред реванш са Партизаном у четвртак на "Де Кајпу", док су се црно-бели саплели против Напретка у Хумској.
Дејан Станковић, тренер ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2022
Станковић најавио „грмљавину“ и једну битну промену у Звезди
Ћирилични транспарент на утакмици Хајдук Сплит - Ријека - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2022
Одјеци скандала у Сплиту – приведено 89 особа пре, за време и после утакмице Хајдука и Динама