Звезда сигурна против Подгоричана

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 14.03.2022
Кошаркаши Црвене звезде уписали су у 22. колу АБА лиге 18. тријумф у сезони резултатом 94:84 над екипом Студентског центра из Подгорице.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић са 23 поена за свега 19 минута проведених на паркету.
Репрезентативац Србије је имао велику подршку у Огњену Добрићу који је додао 18 поена, а Бранко Лазић и Лука Митровић су додали по 11.
У Звездином тиму у стрелце се није уписао само Стефан Марковић који се вратио у састав после опоравка од повреде.
За гостујући тим 20 поена уз седам скокова уписао је Кенан Камењаш, али то није било довољно да подгорички састав избегне 12. пораз у сезони.
Звезда је од почетка утакмице имала ритам, прву четвртину је завршила са пет поена вишка, а на полувремену разлика је достигла девет поена.
Бољом одбраном у наставку Звезда је ограничила ривала на свега 13 поена за десет минута у трећој деоници, а у финишу је дошло и до благог опуштања што није могло да наштети тиму тренера Дејана Радоњића који је на крају славио са двоцифреном поентерском разликом.