Копривица и Ледеј бриљирали – Пратизан „прегазио“ Метрополитан!

Кошаркаши Партизана победили су Метрополитан 87:72 у 15. колу Еврокупа.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Екипа Жељка Обрадовића остварила је јако важну победу у борби за друго место на крају лигашког дела и после петнаест одиграних утакмица има скор 10-5.
Метрополитан је директан ривал црно-белих за другу позицију, те је Партизан овом победом дошао на корак до циља.
Прво место је готово недостижно јер Хувентуд има две победе више, а до краја је остало два кола.
Балша Копривица и Зек Ледеј истакли су се партијама, али треба истаћи да је сваки кошаркаш у дресу Партизана, који се нашао на терену, дао допринос.
Партизан је утакмицу решио крајем друге и у трећој четвртини. Постепено су ломили отпор противника и он је сломљен крајем трећег периода.
Тада је Партизан дошао и до двадесет поена предности, те се у четвртој деоници уопште није постављало питање победника.
Партизан је од првог до последњег минута одигра на високом нивоу и овом победом послао је јасну поруку осталим ривалима у Еврокупу.
Најефикаснији у победничком тиму био је Зек Ледеј са 15 поена, док је Балша Копривица убацио 14, а уз то је има и 12 скокова и три блокаде. Кевин Пантер утакмицу је завршио са 13 поена.
Код гостију истакао се Џордан Мекре са 18 поена, Халиловић је убацио 12, а Камингс 11 поена.
Партизан у наредном колу гостује Шљонску, док Метрополитан дочекује Хувентуд.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
22:08 16.03.2022
40' – 87:72 – победа Партизана!
22:03 16.03.2022
39' – 87:67 – још два минута до краја
Мекре је погодио тројку, 85:64. Вукчевић је убацио оба бацања, 87:64. Камингс погађа тројку, 87:67.
21:59 16.03.2022
37' – 80:54 – гажење
Далас Мур је погодио тројку, 80:54. Нови тајм-аут Венсан Коле.
21:55 16.03.2022
35' – 74:54 – добар допринос Лесора
Промашио је Вукчевић, на добром месту је био Лесор и прикуцао је лопту, 72:52.
Поени за Даласа Мура, 74:52.
21:52 16.03.2022
33' – 70:50 – Ледеј уз фаул!
Одлична утакмица Американца, 70:47. Промашио је додатно бацање.
Тројка Фата, 70:50.
21:47 16.03.2022
31' – 66:45– закуцавање Лесора
Сјајни Француз, 66:41. На другој страни Си поентира, 66:43. Нови кош гостију и Обрадовић је затражио тајм-аут.
21:44 16.03.2022
30' – 64:40 – бриљантна игра Партизана
Пантер је погодио тројку и настављена је канонада, 64:40. Мекре је погодио једно од два бацања, 64:41.
Крај треће четвртине.
21:40 16.03.2022
28' – 57:38 – црно-бели ломе отпор противника!
Партизан крупним корацима иде ка победи!
21:35 16.03.2022
25' – 52:38 – Партизан одржава предност
Поентирао је центар Метрополитана, 50:38.
Потом кош Алексе Аврамовића, 52:38.
Камингс није успео да погоди.
21:31 16.03.2022
23' – 48:34 – тројка Пантер
Важан кош Американца, пошто је претходно Мекре погодио тројку, 48:34.
Аврамовић је украо лопту, али контра црно-белих је прекинута фаулом.
21:29 16.03.2022
21' – 45:31 – почело је друго полувреме
Камингс није успео да шутне на време. Добра одбрана црно-белих.
Лаки поени за Аврамовића, 45:31.
21:12 16.03.2022
20' – 43:31 – крај првог полувремена!
Одлична четвртина црно-белих.
Партизан је овај период добио 29:14 и заслужено има +12.
21:08 16.03.2022
19' – 40:31 – Партизан одржава предност
Гинат је погодио једном руком, 38:31. Лесор је погодио оба бацања, 40:31.
21:04 16.03.2022
17' – 37:29 – први пут осетнија предност
Тројка Јама Мадара! Партизан има +8 и напад, пошто Мекре није успео да погоди шут за три поена.
20:59 16.03.2022
15' – 32:27 – велика борба
Тројку је погодио Конате, 27:27. Затим закуцавање Ледеја, 29:27.
Ледеј се разиграо, нова тројка - 32:27.
20:54 16.03.2022
14' – 27:24 – тројка Ледеја!
Црно-бели у минималној предности, 25:24. Добра одбрана Партизана, а затим Лесор поентира, 27:24.
20:53 16.03.2022
12' – 19:22 – егал
Конате је погодио тројку и гости имају +3, 19:22. Ледеј није успео да врати.
20:49 16.03.2022
10' – 14:17 – Партизан лоше завршио четвртину
Метрополитан серијом 8:0 финиширао је деоницу. Партизан мора боље.
20:44 16.03.2022
8' – 14:14 – егал
Тајм-аут Жељка Обрадовића након што су гости направили мини-серију 5:0, 14:14.
Црно-бели нису успели да поентирају, те се наставља мини-криза.
20:40 16.03.2022
7' – 14:9 – црно-бели у предности
Закуцавање Копривице, асистенција Аврамовић (12:7). Камингс поентира, 12:9.
Аврамовић лепо поентира, 14:9.