Надал „гази“ све пред собом, али и даље сања Ђоковића /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillРафаел Надал у Индијан Велсу
Рафаел Надал у Индијан Велсу - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2022
Шпански тенисер Рафаел Надал наставио је да ређа победе и сада их има 18 у 2022. години без иједног пораза, али је и даље далеко од Новака Ђоковића и његових рекорда.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Тридесетпетогодишњи Надал је у осмини финала Индијан Велса савладао Американца Рајлија Опелку после два часа и 13 минута игре, по сетовима 7:6(3), 7:6(5).
Овим тријумфом Надал је дошао до 18. победе у низу након већ три освојена турнира (Мелбурн, Аустралијан опен и Акапулко) и наставио да доминира светским тенисом у одсуству Новака Ђоковића.
Тиме је постао тек други тенисер у историји који је сезону почео са барем 18 победа без пораза, а испред њега је само Ђоковић са, додуше, два таква подвига.
Новак је 2020. почео са 26-0, а 2011. са чувених и непоновљивих 41-0 којих Надал без икакве сумње неће никада достићи.
Горостасни Американац се одлично држао у првом сету користећи своје највеће оружје, сервис.
Спасао је једну брејк лопту, добро почео тај-брејк, али онда је Бик са Мајорке додао гас и од 2:3 дошао до 7:3.
У другом сету Надал је осетио прве поприличне проблеме, па је Опелка у једном тренутку имао предност од 4:2 и чак три брејк лопте.
Међутим, Рафа не само да се одбранио од тог напада, већ је моментално направио рибрејк и недуго затим се отишло у тај-брејк.
У том делу игре тренутно четвртом тенисеру света је био потребан један мини-брејк за пласман у четвртфинале Индијан Велса и окршај са Ником Кирјосом.