Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Партизан није ни запретио – пораз и у реваншу за крај у Европи

Фудбалери Партизана поразом од 3:1 у реванш мечу осмине финала Лиге конференција на гостовању Фејенорду у Ротердаму завршили су премијерно учешће у новом европском такмичењу.
Црно-бели су поражени укупним резултатом 8:3, имајући у виду да су први дуел одигран у Београду изгубили са 5:2.
Партизан је играо без Игора Вујачића, Бибраса Натха, Александра Миљковића, а у екипу се вратио Рикардо Гомеш који је и постигао једини погодак за београдску екипу у 61. минуту, после чега је имао још неколико прилика за гол.
Није лоше изгледао Партизан у последњих пола сата утакмице, али је до тог момента већ све било завршено – Холанђани су наметнули свој ритам и урадили таман толико да могу мирно да сачекају крај меча, без бојазни од великог преокрета.
Тренер Партизана Александар Станојевић је промешао карте у односу на први дуел, у одсуству Натха Милош Јојић је заиграо као офанзивни везиста, али је било очигледно да домаћи у њему виде слабу тачку везног реда Партизана и преко њега су улазили у офанзивне акције.
Уместо пресинга Партизана, видели смо пресинг Фејенорда, брзу транзицију и шансе већ у првих 15 минута, али је одбрана црно-белих била веома густо постављена и на успевала је да спречи рани гол.
Намеру да нападне у тиму Партизана, на старту дуела, имао је Квинси Мениг, уписао је два налета по левој страни, али је до њега лопта тешко долазила јер је у уводном периоду утакмице била чак 72 посто времена у поседу домаћих.
Слично је било и у наставку, првих пола сата је протекло у бесомучним додавањима домаћих и покушајима играча Партизана да остваре прилику за контранапад, али је све било јалово и без идеје.
Партизан је у 32. минуту савладан, велики карамбол се догодио у његовом казненом простору, лопта је погодила стативу, а потом завршила у мрежи, прошавши кроз ноге голману Немањи Стевановићу.
Ипак, судије су се огласиле и показале на недозвољену позицију, иако се на успореном снимку видело да није било основа за такву одлуку, а до краја полувремена Фејенорд је имао две добре прилике из слободних удараца и једну је искористио.
Марко Јевтовић је направио прекршај у свом стилу, пошто је претходно изгубио противника из вида, добио жути картон и омогућио прекид домаћем тиму – Јенс Торнстра је шутирао директно у гол, лопта је на свом путу погодила Сирила Десерса у леђа и одлетела у гол укопаног голмана Стевановића који није имао шансе да реагује.
Могло би се рећи – шанса за Партизан се догодила у 49. минуту, али се она убраја само зато што других претходно није било, центаршут из корнера Синиша Саничанин је проследио до Лазара Марковића, иако му то није била намера, а капитен црно-белих је лопту избацио у гол-аут па ни из те акције гости нису уписали ударац у оквир гола.
То се догодило у 55. минуту, Рикардо је далеко од своје омиљене позиције примио лопту, није имао друго решење осим да „распали“ са двадесетак метара и то је учинио таман толико да у рубрици за „ударце у оквир гола“, не буде „нула“.
Таман што је Партизан покушао да преузме иницијативу, примио је други гол – после изгубљене лопте уследио је контранапад, Гус Тил је преварио Сашу Здјелара који је очекивао гол-аут, а на правом месту се нашао Реис Нелсон и лако је савладао Стевановића.
Други гол је „успавао“ домаће за трен, у 61. минуту је то искористио Рикардо Гомеш, постигавши свој 26. погодак у сезони, искористивши одбијену лопту после лошег додавања Марковића према левој страни.
Репрезентативац Зеленортских острва је десном ногом са нешто мање од двадесет метара послао лопту право у мрежу, далеко бољим ударцем него шест минута раније – надао се новој шанси у 65. минуту, али је Јојић пропустио прилику да упути центаршут према свом центарфору.
Партизан је деловао боље у тим моментима, Рикардо је уписао нову прилику, а потом је Мениг „наместио“ гол шансу Марковићу који је главом ударио лопту и послао је преко гола, иако је голман у тој ситуацији не би имао шансе да одбрани бољи шут.
У 72. минуту тренер Станојевић је ослободио даљих обавеза Јојића, на терену се појавио млади Никола Терзић, а виђена је и промена формације у којој је Јевтовић враћен на позицију централног дефанзивца док су бекови добили офанзивније задатке.
Ипак, простора за некакав велики преокрет није било, домаћи су „затворили“ утакмицу и обезбедили пролаз даље, потврдили су то и голом у 90. минуту за који је одговоран Брајан Линсен, док је Станојевић тај период искористио да на терен пошаље играче са малом минутажом.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
22:51 17.03.2022
90' – Крај!
Пораз Партизана од 3:1 за крај европске одисеје.
22:47 17.03.2022
90' – Потоп Партизана!
Двапут је Стевановић одбранио, трећи пут није успео – гол је постигао Брајан Линсен.
Партизан губи 3:1.
22:41 17.03.2022
83' – Да се растрче...
На терену су Самед Баждар и Милан Смиљанић, уместо Лазара Марковића и Марка Јевтовића.
22:35 17.03.2022
77' – Мениг и Рикардо су завршили
Уместо њих утакмицу ће завршити Филип Холендер и Немања Јовић.
22:34 17.03.2022
75' – Да није касно?
Станојевић је вратио Јевтовића на место централног дефанзивца, бекови су добили офанзивније задатке, али...
22:29 17.03.2022
72' – Терзић уместо Јојића
Брзоноги млади фудбалер је добио прилику уместо Јојића који је поново имао негативан однос тачних додавања и изгубљених лопти – 13:17.
22:26 17.03.2022
68' – Марковић!
Мениг је после додавања Рикарда асистирао Марковићу, али је капитен Партизана поново главом пребацио лопту преко гола.
22:23 17.03.2022
66' – Рикардо!
Покушао је маказицама, разиграо се, само када би добијао више лопти...
22:22 17.03.2022
65' – Јојић...
Нову шансу је упропастио везни фудбалер Партизана – са десног крила је могао да центрира према Рикарду који је био сам као дух у казненом простору, али то, из неког разлога, није учинио.
22:18 17.03.2022
61' – Гол за Партизан!
Заспали су играчи Фејенорда за тренутак и то је искористио Рикардо Гомеш, после лошег покушаја додавања Марковића према левом боку лопта се одбила до убојитог стрелца Партизана који је резантним ударцем погодио мрежу и смањио на 2:1.
22:16 17.03.2022
58' – Партизан примио и други гол!
Таман што је Партизан покушао да преузме иницијативу, примио је други гол, после изгубљене лопте уследио је контранапад, Тил је преварио Здјелара који је очекивао гол-аут, а на правом месту се нашао Нелсон.
Партизан губи 2:0.
22:13 17.03.2022
55' – Први шут у оквир гола!
Коначно, Рикардо је са двадесетак метара упутио ударац у оквир гола, али то није била већа опасност.
22:10 17.03.2022
52' – Стевановић!
Спасао је голман црно-белих свој тим од другог гола, излетео је на копачку Десерсу и спречио чак и корнер.
22:06 17.03.2022
49' – Катастрофално...
Добар центаршут из корнера је најпре лоше захватио Саничанин, а потом је Марковић одиграо као дефанзивац Фејенорда.
Партизан и даље губи 1:0.
21:47 17.03.2022
45' – Полувреме!
Фејенорд је имао иницијативу, шансе, али је гол постигао после прекида. Партизан, са друге стране, није показао ништа, осим два покушаја Менига који се може похвалити да је једини фудбалер у црно-белом дресу са прелазном оценом.
Вреди напоменути, Фејенорду је поништен и вероватно регуларан погодак у 32. минуту.
21:44 17.03.2022
44' – Партизан губи!
Торнстра је шутирао директно у гол из слободног ударца, погодио је Десерса у леђа и она је одлетела у мрежу збуњеног Стевановића.
Партизан губи 1:0, укупно 6:2!
43' – Картон и за Јевтовића
Неопрезан старт и потом играње руком – јавна опомена за фудбалера Партизана који је Тејлору говорио да је добио ударац у главу раније...
21:42 17.03.2022
42' – Неопрезан Саничанин
Високо подигнута нога и фаул на ивици казненог простора – велика шанса за Фејенорд, срећом Синистера није добро шутирао и лопта је завршила у живом зиду.
21:37 17.03.2022
36' – Одлични Урошевић и Мениг!
Холанђанин је поново запретио по левом боку, није желео да „узме“ фаул, наставио је са игром, у помоћ му је стигао и Урошевић који је изнудио нови напад за Партизан.
У наредном покушају Рикардо је био оборен у казненом простору Фејенорда, али је судија Тејлор остао нем.
21:34 17.03.2022
32' – Поништен гол Фејенорда!
Аух какав карамбол у казненом простору Партизана, осморица играча Партизана су била у свом шеснаестерцу, али је лопта најпре погодила стативу, а потом и ушла у гол, кроз ноге Стевановићу.
Срећом по Партизан – судије су означиле офсајд, кога није било.