Крагујевачка левица је вест дана у Немачкој!

© AP Photo / Matthias SchraderФилип Костић
Филип Костић - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2022
Франкфурт слави Србина! Филип Костић је директан „кривац“ што је Ајнтрахт елиминисао Бетис у двомечу осмине финала Лиге Европе и домогао се дуела са Барселоном, што гарантује нови спектакл, уједно и нову шансу да хитроноги Крагујевчанин покаже огроман квалитет који поседује.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Неизвесно је било у двобоју Бетиса и Ајнтрахта, а у оба сусрета српски репрезентативац нашао се у центру пажње.
У граду на Мајни, управо је његов центаршут у 120. минуту унео конфузију у срце казненог простора гостију, а лопта је после одбитка од везисте Гвида Гомеза завршила у Бетисовој мрежи, што је донело изједначење Ајнтрахту који је претходно примио гол у 90. минуту.
У првом сусрету, немачки представник победио је 2:1, а Филип Костић је и тада био херој Ајнтрахта. Постигао је еврогол, али је остала дилема да ли је желео да центира са леве стране или је упутио центаршут, а лопта је на крају завршила иза леђа голмана Брава.
На крају је Ајнтрахт у првом одмеравању снага славио резултатом 2:1, да би у реваншу Бетис преко Иглесијаса, који је био бржи од последњег судијског звиждука успео да одведе реванш у продужетак.
Чинило се да неће бити победника после 30 минута игре у Франкфурту, да би у последњим секундама Костићева лопта успела да збуни све у шеснаестерцу и да донесе изједначење вредно четвртфинала, а његова левица поново је постала вест дана у Немачкој.
Барселона - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2022
Жреб спојио бивше ривале Звезде, Костићева нова мета је Барселона
Велики транспарент навијача Црвене звезде на утакмици против Ренџерса - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2022
Порука из Београда је обишла свет – ко је схватио, а ко се потрудио да не схвати? /фото, видео/