Сиднеј слави Србина – Нинковић голом и асистенцијом пресудио Пријевићевом Вестерну /видео/

© AFP 2023 / KARIM JAAFARМилош Нинковић
Милош Нинковић - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2022
Милошу Нинковићу године ништа не могу. Ускоро ће напунити 38, али на терену и даље дели лекције. Бивши српски репрезентативац донео је победу Сиднеју у 18. колу А лиге у дуелу са Вестерн јунајтедом чије боје брани Александар Пријовић. Нине је постигао гол и уписао асистенцијз у победи резултатом 3:0 (1:0).
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Небескоплави су стигли до рутинског тријумфа над Вестерном, а најзаслужнији што је екипа стигла до шестог тријумфа је Милош Нинковић.
Бивши фудбалер Црвене звезде и Динамо Кијева, као и француског Евијана, пружио је одличну партију коју је крунисао голом и асистенцијом.
Играо се 23. минуту када је десетка Сиднеја затресла мрежу гостију на асистенцију Гранта. То је уједно био и једини погодак у првих 45 минута.
У наставку је тим Стива Корике у 58. минуту дуплирао предност преко Лусијана Нарсинга, а у улози асистента био је Нинковић.
Коначних 3:0 поставио је Амини у 68. минуту, а шест минута касније играч утакмице Нинковић је замењен.
С друге стране, још један српски репрезентатативац Александар Пријовић који је одиграо свих 90 минута, није успео да се упише у стрелце.
Пријовићу је ово прва сезона у А лиги и за сада се одлично снашао пошто је постигао пет голова уз четири асистенције.