Пантер и Ледеј бриљирали – Партизан победио Игокеу

© Фото : АБА лига - Партизан НИС - Драгана СтјепановићАлекса Аврамовић у дуелу КК Партизан - КК Игокеа
Алекса Аврамовић у дуелу КК Партизан - КК Игокеа - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2022
Кошаркаши Партизана победили су Игокеу 83:70 у 23. колу АБА лиге.
Изабраници Жељка Обрадовића одиграли су добру утакмицу, а најзаслужнији за тријумф су Американци Зек Ледеј и Кевин Пантер.
Пантер је био најефикаснији са 20 поена, док је Ледеј убацио 15 и уз то је имао 11 скокова и три асистнције (индекс 30).
Партизан је остварио 20. победу у сезони, док је Игокеа претрпела једанаести пораз.
Црно-бели утакмицу су решили у другој четвртини добивши овај период 24:8. Ту је направљена кључна предност и гости из Лакташа до краја нису успели да се врате.
Покушавала је Игокеа, у четвртој четвртини дошли су и до једноцифреног заостатка, али нису имали снаге да потпуно ухвате прикључак.
Партизан је на крају мирно привео меч крај и заслужено славио.
Поред Пантера и Ледеја, добре утакмице одиграли су и Мадар (10 поена и шест асистенција), Копривица (10 поена) и Лесор (осам поена и четири скока).
У пораженом саставу истакли су се Антавија Волер са 19 поена и Никола Танасковић са 16.
НБА посветио мини-филм Николи Јокићу /видео/
Нема Јанга, нема проблема – Богдановић тројкама носио Атланту до победе
Звезда скупо „продала кожу“ – Барселона уз доста муке сломила отпор шампиона Србије