Тадић „измислио“ гол и режирао преокрет Ајакса у великом дербију /видео/

© AP Photo / Martin MeissnerДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Фудбалери Ајакса после преокрета су успели да савладају Фејенорд у дербију 27. кола Ередивизије - 3:2 (1:2), а Холандија је још једном на делу видела магију Душана Тадића. Капитен „копљаника“ донео је изједначење у 78. минуту, маестралним голом из слободног ударца, да би Ентони у 86. минуту погодио за потпуни преокрет.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Фејенорд је у четвртак рутински у двомечу, укупним резултатом 8:3, елиминисао Партизан, а већ у недељу имао је тешко гостовање у Амстердаму.
Испоставиће се да то није био проблем за Синистеру, Тила и остале асове клуба из Ротердама, јер су управо преко поменутог Синистере повели већ у осмом минуту на „Јохан Кројф Арени“.
Није се дуго чекало на изједначење Ајакса, с обзиром на то да је Себастијан Але у 24. минуту поравнао резултат.
Ипак, још један погодак је до одласка на полувреме виђен у мрежи домаћег састава, прецизан је у 28. минуту био Гус Тил.
Време у Амстердаму је одмицало и није радило за изабранике Ерика тен Хага, а онда је на сцену ступила „магија“ Душана Тадића у 78. минуту.
Извео је прекид са десне стране, и када су сви очекивали оштар центаршут у срце казненог простора Фејенорда, Србин је директно шутирао и погодио даљи угао.
Подигао је лопту таман колико је требало да пређе преко руке голмана Марсијана и да заврши право у мрежи. Чиста мајсторија!
Тај гол дао је "крила" Ајаксу да преко Ентонија у 86. минуту дође до потпуног преокрета и да слави резултатом 3:2 у великом дербију холандског фудбала за останак на првом месту Ередивизије.
Ајакс има 66 бодова из 27 одиграних мечева, док је први пратилац ПСВ из Ајндховена други са утакмицом мање и пет бодова заостатка, Фејенорд је трећи са 55 бодова.
Српски фудбалер Душан Влаховић радује се после гола у Лиги шампиона - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Гол и асистенција Влаховића за пола сата /видео/
Марко Лазетић, бивши фудбалер ФК Црвена звезда, а сада АЦ Милан - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2022
Српски бисер дебитовао за млади тим Милана /видео/
Милош Нинковић - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2022
Сиднеј слави Србина – Нинковић голом и асистенцијом пресудио Пријевићевом Вестерну /видео/