„Повратак отписаних“ – Барселона је три године чекала, а онда је понизила Реал у Мадриду

© AP Photo / Manu FernandezБарселона
Барселона - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Три године је Барселона чекала и дочекала да победи Реал који ју је „ударао као џак“ кад год му се указала прилика. Каталонци су на крилима „отписаних“ Обамејанга и Дембелеа уништили највећег ривала у Мадриду – 4:0 (2:0) у 29. колу Примере. Сада су изједначени по броју бодова са Атлетиком, али су трећи због боље гол разлике уз утакмицу мање.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Био је то први тријумф Каталонаца над највећим ривалом после чак три године и шест узастопних мечева у којима нису славили. Повратак Ћавија донео је прегршт добрих ствари Барселони, која је препорођена у сваком смислу те речи.
Од игре до оног најважнијег – резултата. Нема веће и слађе победе од оне у Ел Класику, коју је Барселона, коначно, први пут од 2. марта 2019. године остварила над Реал Мадридом.
За то су се постарали Ћавијеви „отписани“ које је решио да врати у живот. Пјер-Емерик Обамејанг био је на маргинама у Арсеналу, а онда га је тренер и легенда каталонског клуба довео на Ноу Камп и почела је да се рађа магија.
Управо је репрезентативац Габона погодио мрежу Тиба Куртое у 29. минуту на асистенцију још једног отписаног - Усмана Дембелеа. Подсетили су на старе дане, када су владали Бундеслигом у дресу Борусије Дортмунд.
Непуних десет минута касније одбрана Реала је поново капитулирала, а сада се улози егзекутора нашао дефанзивац Роналд Араухо.
Поново је Дембеле који је донедавно био на излазним вратима каталонског клуба био асистент и маестрално је извео корнер, после којег се Араухо најбоље снашао – 2:0.
Изненађујућ резултат на полувремену у Мадриду, без обзира на то што је прва звезда Реала Карим Бензема због повреде потколенице морао да пропусти Ел Класико.
Ни то што није било убојитог Француза није натерало Карла Анчелотија да од првог минута пружи прилику српском репрезентативцу Луки Јовићу, који је поново остао закован за клупу.
Тренер Реала одлучио је да направи двоструку измену на полувремену, извео је Карвахала и Кроса, а на терен су ушли Дијаз и Камавинга.
Ипак, то није донело бољитак, јер је већ у 47. минуту Феран Торес повисио резултат на 3:0 на асистенцију Обамејанга.
Реал је био на коленима, у нокдауну, а онда је на сцену ступио поново Обамејанг. Какав начин да се представи у првом дербију љутих ривала. Бивши нападач Арсенала поново је матирао Куртоу за импресивних 0:4 на семафору чувеног стадиона „Сантијаго Бернабеу“.
Реал је претрпео жесток шамар пред својим навијачима у првом Ел Класику на „Бернабеу“ после две године и 19 дана због реконструкције.
Ако је нешто за утеху Анчелотију и његовој разбијеној армији, јесте чињеница да су и даље убедљиво први и да имају девет бодова предности у односу на другопласирану Севиљу, а чак 12 више од Барселоне.
Ел Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Звезда заборавила Ренџерс и са три гола „частила“ Колубару /видео/
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Тадић „измислио“ гол и режирао преокрет Ајакса у великом дербију /видео/
Српски фудбалер Душан Влаховић радује се после гола у Лиги шампиона - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022