Аларм у Колараду после катастрофе – Денвер тоне, Јокић криви себе /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић у дуелу Денвер – Бостон, НБА
Никола Јокић у дуелу Денвер – Бостон, НБА - Sputnik Србија, 1920, 21.03.2022
Никола Јокић и Денвер Нагетси изгубили су пред домаћом публиком од Бостон Селтикса 124:104, и након ове утакмице пали су на седмо место које не доноси загарантовано место у плеј-офу.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Упалиле су се црвене лампице у Колораду, Нагетси су од тима који претендује на предност домаћег терена у плеј-офу дошли до тога да ће можда учествовати у плеј-ин турниру, што аутоматски значи да могу да остану без доигравања.
Од пре две године НБА је увео плеј-ин који играју екипе од седмог до десетог места, што даје шансу тимовима који нису успели да буду међу најбољих осам.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Денвер је новим поразом управо пао на седму позицију и када би се данас завршила сезона морали би да играју поменути турнир на ком би стрепели за улазак у плеј-оф.
Нагетси су одиграли неприхватљиву утакмицу пред домаћом публиком, а колико су лоше изгледали на терену Јокића и дружина показује одлука тренера Мајка Мелоуна да друго полувреме крене са кошаркашима који улазе са клупе.
Шта радимо? Шта покушавамо да радимо? Изгледали смо као да смо се предали“, рекао је тренер Мелоун после утакмице.
Денвер је на полувремену био на -25 (68:43), те не чуди што је шеф стручног штаба екипе извео резервисте на терен од првог минута треће четвртине.
Међутим, ни то није дало резултата. Бостон је без проблема одржавао предност и само у једном тренутку четвртине четвртине јавила се нада код Денвера.
Нагетси су смањили на -16, али убрзо је разлика поново скочила и ту је био крај утакмице.
Изгубили смо због мене“, кратак је био је Јокић после утакмице.
Јокић је био најефикаснији у пораженом тиму са 23 поена, осам скокова и четири асистенције, али то не осликава на прави начин његово издање.
Кошаркаши Денвера доживели су да се навијачи Бостона гласније чују од њихових присталица, доживели су да Џејсон Тејтум добије МВП овације у њиховој дворани.
„То је било неприхватљиво“, рекао је млади плејмејкер Денвера Боунс Хајланд на гласнију подршку навијача Бостона.
Денвер тренутно има скор 42/30, баш као и Минесота која је на шесто месту, док је петопласирани Далас на 43/28.
Нагетси још имају шансу да заврше чак и као пети, али у последњих десет утакмица морају да направе серију победа.