Ништа од шока – Звезда славила у Загребу после драме /видео/

© Фото : КК Црвена звездаКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 21.03.2022
Кошаркаши Црвене звезде остварили су победу над Цибоном у Загребу резултатом 78:74 у 23. колу АБА лиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Звезда је до тријумфа дошла теже од очекиваног, после фуриозне завршнице и одличног одигране четврте четвртине.
Црвено-белима је ово била 19. победа уз два пораза, док је Цибона погоршала учинак на 9-12.
Звезда је демонстрирала сјајну одбрану у првој четвртини током које је примила само 12 поена и после првих десет минута имала осам поена предности.
Међутим, Загрепчани се нису предавали и већ су после неколико минута другог квартала успели да серијом од 12:0 истопе предност ривала.
Цибоси су успели да направе потпуни преокрет, поведу 32:28, али је нова серија гостију одлучила да се на полувреме оде са 32:38.
Изабраницима Дејана Радоњића нису цветале руже ни у трећој четвртини. Доста промашених шутева за три поена, али и изгубљених лопти (чак 14 после 28 минута) забринули су навијаче.
Цибона је имала максималних +5 у једном тренутку, добила је трећи квартал са осам поена (24:16), па је све било спремно за драму.
Звезди се тај план није свидео, па је због нове серије, овог пута од 11:0, тренер хрватског тима морао да реагује тајм-аутима.
Цибона је успела да одговори, врати меч у егал, а неизвесност је у самој завршници достигла врхунац.
Након неколико промашаја на обе стране веома битне поене уписао је Никола Ивановић, који је изнудио фаул Гњидића и погодио за 68:73.
У наредном нападу Бранковић је промашио оба слободна бацања, а онда је питање победника решио Огњен Добрић.
Одлично убацивање по чеоној линији донело је Звезди +6, да би затим одговорио истом мером на тројку Накића и тиме ставио тачку на меч.
У победничком саставу најефикаснији су са по 14 поена били Никола Калинић и Огњен Добрић. Потребно је истаћи да је Калинић шутирао очајних 2/13 за три поена.
Двоцифрени су били и Нејт Волтерс са 12, односно Лука Митровић и Никола Ивановић са по 11 поена.
Најбољи код домаћина били су Амар Гегић са 19, Данко Бранковић са 17 и Тони Накић са 16 поена.