Сјајна игра Партизана: Црно-бели рутински славили у Пољској

Кошаркаши Партизана победили су Сласк из Вроцлава 93:71 у 16. колу Еврокупа.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Изабраници Жељка Обрадовића остварили су једанаесту победу у другом по рангу европском клупском кошаркашком такмичењу.
Партизан овим тријумфом није математички обезбедио друго место, али је дошао на корак да на крају лигашког дела, односно пред плеј-оф, буде на тој позицији.
Црно-бели одиграли су одличну утакмицу од првог до последњег минута и нити у једном тренутку се није постављало питање победника.
Партизан је брзо дошао до двоцифрене предности и до краја је без проблема одржавао недостижну разлику.
Домаћин је покушавао, у трећој четвртини је дошао до -11, али то је било све што су могли и Партизан је рутински уписао нову победу.
Најефикаснији у победничком тиму били су Пантер и Мадар са 15 поена, Ледеј је убацио 14, а Копривица 10 и уз то је имао осам скокова.
Код Сласка бољи од осталих био је Трајс са 13 поена и осам асистенција.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:30 22.03.2022
40' – 71:93 – крај!
20:24 22.03.2022
39' – 68:88 – само је питање коначног резултата
Џастис је погодио тројку и смањио на -17, 68:85. То се није свидело Обрадовићу и позвао је тајм-аут.
Партизан је узвратио тројком Мадара, 68:88.
20:18 22.03.2022
36' – 59:77 – Партизан иде ка победи!
Кош Лесора за +20, 59:79. Потом и Ледеј поентира, 59:81.
20:12 22.03.2022
33' – 53:72 – Ледеј ради одличан посао
Ухватио је офанзиван скок и затим је фаулиран за два слободна бацања, 53:69.
Тројка Даласа Мура, 53:72. Тајм-аут домаћина.
20:09 22.03.2022
31' – 53:67 – почела је последња четвртина
Ледеј је погодио једно бацање, 53:67. Претходно је два поена постигао Мадар.
20:05 22.03.2022
30' – 53:64 – лоша четвртина Партизана
Сласк смањио заостатак и дошао на -11, 53:64.
19:59 22.03.2022
28' – 47:61 – слаба четвртина Партизана
Каролак је поентирао и смањио на -14, 44:58.
Смаилагић прекида серију домаћина и поентира уз фаул, 44:61.
Трајс поново смањио на -14, 47:61.
19:53 22.03.2022
26' – 39:58 – Сласк немоћан, Партизан у контра-ритму
Партизан игра колико му је потребно у трећој четвртини.
Кантер је поентирао и смањио на -19, 39:58.
19:47 22.03.2022
24' – 37:56 – Партизан одржава предност
Пантер није успео да поентира, те лопта припада домаћину. Аврамовић је украо лопту и поентирао, 37:56.
19:44 22.03.2022
22' – 35:52 – почело је друго полувреме
Прве поене за црно-беле у наставку постигао је Балша Копривица.
19:27 22.03.2022
20' – 31:50 – крај првог полувремена!
Сјајна серија Кевина Пантера на крају друге четвртине. На полувремену има 15 поена, а Партизан води великих +19, 31:50.
19:21 22.03.2022
18' – 24:44 – расте предност црно-белих
Тројку је погодио Кевин Пантер и тренер Сласка затражио је тајм-аут.
Кош за Сласка, поентирао је Кантер, 24:43.
Смаилагић је погодио једно од два бацања, 24:44.
19:17 22.03.2022
16' – 22:38 – утакмица за сада иде у једном смеру
Ледеј је поентирао и поново вратио +16, 22:38. Поени Вукчевића, 22:40.
19:15 22.03.2022
19:11 22.03.2022
14' – 20:36 – Партизан одржава предност
Поени Партизана, кош је постигао Јам Мадар, 20:36.
Црно-бели су се одбранили, али је Вукчевић изгубио лопту.
19:07 22.03.2022
11' – 16:32 – почела је друга четвртина
Тројка Тристана Вукчевића на старту другог периода. Томчак је смањио на -16, 16:32.
19:02 22.03.2022
10' – 14:29 – последњи минут прве четвртине
Крај прве четвртине. Црно-бели одиграли су сјајних уводних десет минута.
18:58 22.03.2022
8' – 9:24 – поени Лесора
Уписао се у листу стрелаца Француз, 9:23. Загорац је погодио једно од два бацања, 9:24.
18:54 22.03.2022
6' – 4:19 – Партизан „меље“
Аврамовић је постигао већ девет поена, а Пантер шест, 4:19.
Шести поен и Копривице, 4:21.
18:52 22.03.2022
4' – 4:10 – сјајна игра црно-белих
Кантер је погодио оба бацања, 4:10. Затим и кош Аврамовића, 4:12.
Копривица поентира, 4:14.