Кошаркаши Црвене звезде против Сплита - Sputnik Србија

Звезда поражена после драме у Берлину – Топ 8 је све даље

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Албе у Берлину резултатом 74:70 у Евролиги.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Звезда се Алби није осветила за пораз у Београду са почетка сезоне, те је пала на скор од 11-14 и значајно умањила своје шансе за пласман у Топ 8.
Црвено-бели имали су и двоцифрени заостатак у једном тренутку утакмице, међутим успели су да се врате и на тренутке поведу. Ипак, драматична завршница заслужено је припала немачком тиму.
У наредном колу српски тим 1. априла гостује Бајерну у Минхену, док Алба два дана раније игра у Истанбулу против Фенербахчеа.
Звезда није добро ушла у меч. Одбрана није била довољно чврста, док је у нападу било доста промашаја и неспоразума.
Алба је то искористила и добром игром у транзицији и сјајним скоком дошла до 24:15 после прве деонице.
Није много бољи био ни почетак другог квартала за црвено-беле. Берлински тим је отишао на +11, али онда је коначно уследио буђење.
По тројка Давидовца и Добрића и одједном је било само +5 за домаћина, а предност је наставила да се топи.
Волтерс је дао значајан допринос, али је Митровић, који је играо топло-хладно, промашио сва четири бацања у последњем минуту, па се на полувреме отишло са +2 за домаћина (37:35).
Трећа четвртина практично је протекла играњем кош за кош и великом борбом на обе стране, без много квалитетних потеза.
Серија црвено-белих у завршници квартала поново је изгубила на значају због лоших последњих неколико десетина секунди.
Смит је погодио тројку преко руке, Ивановић изгубио лопту, па је Алба водила и пред последњих десет минута – 58:57.
За четири поена четврте четвртине пало је само седам поена, па је резултатска клацкалица и даље трајала.
Алба је кључну предност направила на око три минута до краја, када су два играча постигла прве поене на мечу и својој екипи донеле +5.
Звезда је имала прилику после тројке Давидовца, али је на 22 секунде до краја досуђен практично непостојећи фаул над Сикмом.
Немац је погодио оба бацања за +4, да би затим Волтерс промашио шут и ставио тачку на меч.
Најбољи у Звезди био је Волтерс са 18 поена и пет асистенција.
Никола Калинић је додао 13 уз по три скока и асистенције и две украдене лопте, док је двоцифрен био и Огњен Добрић са 12 поена.
На другој страни истакао се Маодо Ло, који је искористио изостанак Лазића и Холинса, са 22 поена и четири асистенције.
Џејлен Смит је убацио 17 поена, док је Лук Сикма имао 13.
Све занимљивости из „Мерцедес-Бенц“ арене могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
21:59 25.03.2022
Крај
Пораз Звезде у Берлину
21:55 25.03.2022
40' Драма!
Звезда се одбранила, а онда иде трећа тројка Давидовца. Тајм-аут Алба и резултат 72:70 на 38 секунди до краја!
Бизаран фаул Калинића... Сикма добија и погађа оба бацања. 74:70 на 22 секунде до краја. Тајм-аут Радоњић.
Промашај Волтерса у продору, крај.
21:53 25.03.2022
39' Све мање времена за Звезду
Волтерс погађа за 70:67, али иду нови поени Албе преко офанзивног скока – 72:67.
А, онда, фаул у нападу Митровића.
21:51 25.03.2022
38' Звезда у великом проблему
Сјајан флоутер Добрића вади српски тим из проблема, али Ло добија сумњив фаул и враћа предност својој екипи од +3.
Волтерсов улазни пас за Митровића не пролази преко Смита, али онда после офанзивног скока погађа Делов – првим поенима вечерас – па је резултат 70:65.
Тајм-аут Звезда.
21:45 25.03.2022
36' Тајм-аут Радоњић
Алба прави серију поенима Зусмана и Лоа и одлази на +5 (65:61). Дејан Радоњић зове тајм-аут да консолидује своје редове.
Мањи пожар гаси Калинић продором и својим 13. поеном, за 65:63.
21:41 25.03.2022
34' Седам поена за четири минута...
Наставља се фестивал промашаја у четвртој четвртини у Берлину. Тројка Маода Лоа и полагање Волтерса за 61:61 и ништа посебно интересантно осим тога.
21:38 25.03.2022
32' Неефикасан старт последњег квартала
Ниједан постигнут поен у прва два минута игре, све до једне одличне акције за Давидовца и лаких поена на обручу – 58:59.
21:29 25.03.2022
Крај 3. четвртине
Одлична дефанзива Звезде у завршници треће деонице доноси преокрет, који режирају Калинић, Кузмић и Добрић, али све пада у воду у последњих тридесетак секунди.
Алба није постигла поен скоро минут и по до тројке Смита преко руке, али је до краја четвртине успела и да украде лопту Ивановићу и да поентира у контри, па ипак води пред последњих десет минута – 58:57.
21:20 25.03.2022
28' Игра се кош за кош
Низ промашаја своје екипе прекида Ло продором. Доприноси и Сикма на једној, а Калинић и Волтерс на другој страни, па и даље имамо егал – 53:51.
21:15 25.03.2022
26' Велика борба у Берлину
Одлична антиципација Митровића у одбрани доноси гостима прилику да се врате у предност, али Вајт баца лопту противнику у руке. На срећу Матисек не погађа тројку у контри, аали ни другу прилику за вођство Звезда не користи јер Калинић промашује тројку.
47:46.
21:11 25.03.2022
24' Уписао се Марковић
Четири везана поена Вајта, али узвраћају Смит и Сикма на другој страни... А, онда, далекометна тројка Марковића за његов први поен (45:44).
21:08 25.03.2022
22' Занимљив почетак
Први напад треће деонице разрешава се кошем Сикме из тешке позиције у последњој секунди, док је на другој страни Митровић поправио шут Волтерса.
Игра се доста брзо у другом полувремену. Ло лепо завршава на обручу, Вајт промашује целу конструкцију коша шутем за три, али Алба не успева да упути шут за 24 секунде, па остаје 41:37.
21:05 25.03.2022
Почело је друго полувреме
20:55 25.03.2022
Монако победио Басконију
Рутинска победа од 78:68 у Кнежевини. Звездин директни ривал за Топ 8 ставио је додатни значај на вечерашњи меч.
20:49 25.03.2022
Крај 2. четвртине
Звезда два напада не успева да загради и због тога прима лаке поене преко Сикме. Добрић погађа тројку, али следи његов фаул на девет метара у бонусу, па Ло погађа оба бацања након што је претходно промашио оба (35:35).
Ло после бацања погађа и шут са дистанце, а Митровић шутира бацања 0/4 у последњем минуту...
На крају првог полувремена Марковић не погађа тројку и резултат: Алба – Звезда 37:35.
20:42 25.03.2022
18' Флоутерс сјајан – преокрет!
Одмах после тајм-аута иде тројка Давидовца, па Звезда од -11 стиже до -1 за само неколико минута.
Уследило је по неколико лоше реализованих напада на обе стране, а Звезда је коначно преузела вођство после новог сјајног продора и флоутера Волтерса – 31:32!
20:37 25.03.2022
16' Тајм-аут Алба
Серију гостију прекида Џејлен Смит тројком, својим десетим поеном, након чега следе промашаји Добрића и поново Смита.
Калинић поентира са линије пенала (2/2), Звезда успева да се одбрани и онда да ухвати додатни прикључак после још једног карактеристичног флоутера Волтерса – 31:27.
20:35 25.03.2022
14' Серија Звезде!
Звезда одлази на чак -11, али следи фуриозна серија – две тројке, преко Давидовца и Добрића, и црвено-бели долазе до -5 – 28:23.
20:29 25.03.2022
12' Доста грешака на обе стране
Добра одбрана Звезде и блокада и украдена лопта у прва два напада, али у међувремену и два промашаја уморног Калинића.
На другој страни стиже казна преко Да Силве, Митровић губи лопту, али следи ново срљање Лоа и Калинић коначно поентира – 17:26.
20:28 25.03.2022