Јокићев трипл-дабл за корак ближе историји! /видео/

© AP Photo / Rusty JonesНикола Јокић и Мејсон Пламли – дуел КК Денвер и КК Шарлот
Никола Јокић и Мејсон Пламли – дуел КК Денвер и КК Шарлот - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2022
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Шарлот Хорнетсе 113:109, а српски центар Никола Јокић уписао је 19. трипл-дабл у сезони, а укупно 76. у каријери.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Нагетси су остварили јако важну победу на гостовању у Северној Каролини, а Јокић је по ко зна који пут ове сезоне био централна фигура утакмице.
Претходне ноћи на терену су били Богдан Богдановић и Алексеј Покушевски.
Актуелни МВП уписао је 76. трипл-дабл у каријери и сада му фале само два да изједначи рекорд Вилта Чемберлена који важи за центра са највише оваквих учинака.
Јокић је на терену провео 36 минута, а меч је завршио са 26 поена, 19 скокова и 11 асистенција, уз две украдене лопте и шут из игре 9-17.
Денвер је контролу над утакмицом преузео крајем треће четвртине и током последње успешно је одржавао предност.
Међутим, Шарлот се није предавао и након тројке Розира, на 32 секунде до краја, резултат је био 111:109 за госте из Колорада.
Јокић је пропустио шансу да из игре оконча утакмицу, али се Ерон Гордон побринуо за скок у нападу, а Никола је затим са линије за слободна бацања донео недостижних +4.
Ламело Бол је промашио тројку и Нагетси су остварили 45. победу у сезони и сада се налазе на само 1,5 победа од четвртог места које доноси предност домаћег терена у првој рунди плеј-офа.
Денверу је остало још шест утакмица у сезони, баш као и Хорнетсима који се боре за плеј-оф на Истоку.