Страхиња Павловић Србија - Sputnik Србија

Опомена у прави час – Данци очитали лекцију Србији!

Фудбалери Србије убедљиво су поражени у пријатељском мечу од Данске у Копенхагену – 3:0 (1:0). Орлови су солидно изгледали у првом полувремену на „Паркен стадиону“, али су у наставку доживели дебакл. Стрелци за домаћи тим били су Меле, Линдстрем и Ериксен, док су Орлови с друге стране упутили само један ударац у оквир гола.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Србија осам утакмица није знала за пораз и чини се да је у правом тренутку уследила опомена за Пиксија и његове изабранике, који у јуну играју први меч у новој сезони Лиге нација када дочекују Норвешку.
Србија је утакмицу на „Паркен стадиону“ почела у најјачем саставу.
Међу стативама је био Предраг Рајковић, док се у последњу линију вратио опорављени Никола Миленковић, који је имао подршку Вељковића и Павловића.
С друге стране, у табору Данске у стартних 11 нашао се Кристијан Ериксен, који је против Холандије у игру ушао на полувремену, а само два минута била су му потребна да пронађе пут до мреже.
Смењивали су се напади Србије и Данске на старту, али су домаћи деловали конкретније и чешће су претили.
Србија је имала посед 59:41, имала је више пасова, али је Данска преко Мелеа стигла до предности у 15. минуту.
Изузетно ефектан погодак постигао је дефанзивац Аталанте који је „легао“ практично на лопту и са преко 20 метара послао ју је иза леђа Рајковића, који је само погледом испратио док је улазила у мрежу.
Покушавала је Србија преко Костића и Живковића, али никако није успевала озбиљније да запрети Касперу Шмајхелу.
Александар Митровић није добијао превише употребљивих лопти током првих 45 минута, а управо је у последњим секундама првог дела сусрета Данска могла до 2:0, али се лопти на путу ка мрежи испречила статива.
Драган Стојковић Пикси покушао је да тргне Орлове, направивши троструку измену на полувремену, али то није помогло.
Јовић који је у понедељак по трећи пут постао отац, заменио је Лукића, Вељковић је уступио место Настасићу, док је Радоњић заменио Живковића.
Играо се 53. минуту када је Линдстрем успео да дође до првенца у репрезентативном дресу, а свему је кумовала лоша реакција Филипа Костића који се „запетљао“ крај леве аут линије.
Лопту је одузео Хејбјерг који је касније сјајно асистирао поменутом Линдстрему.
Тај гол у потпуности је разбио игру Орлова. Упали су у летаргију коју је противник експресно казнио преко Кристијана Ериксена, стигавши до недостижне предности – 3:0.
Пикси je у 79. минуту због лакше повреде извео из игре Луку Јовића, док је шансу пружио Урошу Рачићу.
Србија је после осам утакмица без пораза доживела озбиљан ударац у Копенхагену, јер је Данска показала да су Орлови и те како рањиви.
Позитивна ствар у читавој причи је што је пораз уследио у пријатељском сусрету и могао би да послужи као отрежњење и показатељ Србији шта не ваља, пред изазове у Лиги нација и меч са Норвешком 2. јуна у Београду.
Такође, Данска је у досадашње три утакмице са Србијом уписала исто толико победа, а Орлови су постигли само један гол.
Утакмицу Данска – Србија могли сте да пратите уз Спутњик у текстуалном преносу.
Дарко Панчев - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2022
Дарко Панчев за Спутњик: Пази, фудбал је чудо!
Кадетска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2022
Српски дечаци спектакуларним преокретом до Европе!
Орлови Драгана Стојковића Пиксија победили су пре пет дана Мађарску минималним резултатом у Будимпешти када је селектор на делу видео чак 17 фудбалера и биће ово још једна одлична провера.
Србија у јуну стартује у Лиги нација, где у првој утакмици дочекује Норвешку.
19:49 29.03.2022
90' - Крај! Убедљив пораз Србије!
Данска је резултатом 3:0 победила Србију.
19:48 29.03.2022
89' - Корнер за Србију
Рчаић је покушао, а један од фудбалера Данске изблокирао је његов покушај, пославши лопту у корнер.
19:46 29.03.2022
88' – Први шут Србије у оквир гола!
Филип Костић је запретио, али је Шмајхел без већих проблема одбранио.
19:44 29.03.2022
86' - Рачић погађа Грујића
Покушао је српски везиста удрацем са дистанце, али је погодио Марка Грујића, што на прави начин осликава немоћ Србије у двобоју са Данском.
19:38 29.03.2022
80' - Овације Ериксену!
Најбољи фудбалер Данске напустио је игру уз овације са препуног Паркен стадиона. Њега је заменио Патрик Билинг.
79' - Јовић ушао и изашао
Лука Јовић који је ушао у игру у 46. минуту, уступио је место Урошу Рачићу у 79. минуту. За сада није познато због чега га је селектор извео из игре. Да ли је у питању повреда или је Стојковић нечим незадовољан.
19:31 29.03.2022
73' - Пикси мења!
Страхиња Павловић напустио је игру, а уместо њега на терен је ушао Стефан Митровић.
19:24 29.03.2022
65' – Траљав покушај Радоњића, па "пројектил" поред гола
Имала је Србија идеалну прилику да смањи резулта, али је Немања Радоњић са седам метара лоше захватио лопту и шутирао поред гола. Само минут касније нови покушај, овога пута из даљине фудбалера Бенфике, али је лопта прозујала тик поред стативе.
19:21 29.03.2022
63' Рајковић чува Србију
Прелако Данци долазе до прилике за гол. Ларсен је стигао до Рајковића, али је голман Србије на време изашао и спречио га да повиси резултат.
19:15 29.03.2022
57' - Гооол! Данска води 3:0!
Дезоријентисано у овом тренуцима делује Србија на Паркену. Кристијан Ериксен постигао је гол за 3:0 јер је неометано шутирао са 18 метара.
19:11 29.03.2022
53' Гооол! Данска води 2:0
Први гол у дресу данске репрезентације постиже Линдстрем. У петој утакмици стиже до првог гола. Костић је закомпликовао, изгубио је лопту на левој страни, уследио је повратни пас Хејбјерга и рутински погодак Линдстрема.
19:07 29.03.2022
47' – Страшна шанса за Србију, па за Данску
Настасић је послао сјајну лопту ка Митровићу, који је ушао између двојице штопера Данске, али није добро захватио лопту и шутирао је поред Шмајхеловог гола.
Одмах је на другој страни била колосална прилика, Сков Олсен је промашио празан гол.
19:04 29.03.2022
46' - Пикси направио три измене
Настасић, Радоњић и Јовић ушли су у игру. Изашли су Вељковић, Живковић и Лукић.
18:47 29.03.2022
45' – Минут надокнаде и статива Норгорда!
Стативу су погодили Данци преко Норгорда који је на кривој нози ухватио Рајковића. Мало је недостајало да домаћин оде са два гола предности на одмор.
18:44 29.03.2022
43' – Притисак Србије
Још два минута преостала су до краја првог полувремена, а Србија притиска ривала на његовој половини.
18:40 29.03.2022
39' – Србија прекомбиновала
Лепу прилику могла је да има Србија преко Александра Митровића који је одлучио да не шутира, већ да проследи лопту до Сергеја, који се није разумео са Паловићем, па је прилика отишла у неповрат.
18:37 29.03.2022
36' – Живковић изгубио живце
Чинило се да је Линдстром направио фаул над Андријом Живковићем који је завршио на земљи и ухватио је лопту. Ипак, судија Цвајер није проценио да је у питању прекршај и доделио је лопту за Данску.
18:32 29.03.2022
31' – Данци прете
Покушао је Каспер Долберг, али Данци на крају нису добили ни корнер.
18:28 29.03.2022
28' – Нова шанса за Данску
Меле је могао да дуплира предност, али су Миленковић и Живковић успели да одбију тај напад и Данци ће имати корнер.
18:27 29.03.2022
27' – Србија има лопту, али...
Чак 59 одсто лопту у ногама имају српски фудбалер, али су Данци ти који имају предност голом Мелеа из 15. минута.