Португалија Македонија - Sputnik Србија

Македонцима угашен мундијалски сан – Португалија и Пољска иду у Катар!

Фудбалери Северне Македоније нису успели да се пласирају на Светско првенство пошто су у финалу баража поражени од Португалије резултатом 2:0 (1:0). Оба гола на стадиону „Драгао“ постигао је Бруно Фернандеш, чиме је трасирао Португалцима пут у Катар, где ће се наћи и Пољска која је головима Роберта Левандовског и Пјотра Желинског савладала Шведску.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Прикажи преко целог екранаИзађи из режима целог екрана
Надали су се Македонци да би поново могли да креирају чудо, после оног на Сицилији, али се то није догодило. Португалија је на дупке пуном стадиону „Драгао“ силно мотивисана дочекала изабранике Благоја Милевског.
Упркос чињеници да су наши јужни суседи били јачи за прву звезду Елмаса, то се није осетило на терену. Роналдо, Бруно и остале звезде су од првог судијског звиждука Ентонија Тејлора преузеле иницијативу и као плод такве игре и размишљања уследио је гол у 31. минуту.
Додуше, њему је кумовала почетничка и несхватљива грешка Стефана Ристовског који је упутио попречну лопту, што је у фудбалу недопустиво.
Лако је пресечен његов покушај и Португалци су избили ка голу Столета Димитријевског, да би Роналдо несебично асистирао Бруну Фернандешу за вођство 1:0.
Тада је било јасно да ће Македонци морати у јуриш ка голу ривала, али једноставно нису имали снаге за то јер је Португалија са лакоћом одбијала све њихове нападе.
Данило и Пепе били су непремостиве препреке у последњој линији, док су Мутињо, Отавио и Фернандеш „сакрили“ лопту на средини терена кад год би била у њиховом поседу.
Гол заостатка на полувремену био је асполутно прихватљив и давао је наду да би Трајковски који је „торпедовао“ Италијане у полуфиналу баража могао нешто слично да учини.
Ипак, ништа од тога. Чак ни близу! Како су Македонци морали да се „отворе“, изабраници Фернанда Сантоша су то сурово казнили.
„Севнула“ је контра и Отавио је проиграо Диога Жоту који је „на тацни“ послужио Бруна Фернандеша у 65. минуту за 2:0.
Тај гол је и дефинитивно распршио све наде Македонаца да би могли до чуда и пласмана на Мундијал, на који ће осим Португалије и селекција Пољске након што је резултатом 2:0 савладала Шведску.
Роберт Левандовски је у 49. минуту хладнокрвно реализовао пенал, да би „тачку на и“ ставио Пјотр Желински голом у 79. минуту.
На тај начин комплетиран је списак од 12 европских репрезентација које ће се надметати на Мундијалу у Катару од новембра до децембра, док је жреб за СП заказан за 1. април у Дохи.
Ток меча Португалија – Северна Македонија могли сте да пратите уз Спутњик спорт.
Фудбалери Северне Македоније - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2022
Македонци у сузама певали из петних жила док су Албанци – ћутали /видео/
Македонија фудбал - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2022
Македонци живе за ново чудо: „Нисмо дошли као туристи“
Македонци су до прилике да остваре највећи резултат у својој историји стигли спектакуларном елиминацијом Италије у полуфиналу.
Екипа селектора Благоје Милевског је са 1:0 савладала Италију на гостујућем терену и стигла до дуела са Португалијом, коју је у бараж послала репрезентација Србије у последњем колу квалификација.
Ток меча пратите уз Спутњик.
22:35 29.03.2022
93' - КРАЈ! Португалија иде на Мундијал!
Свака част Македонцима, али нису могли против Португалије која иде у Катар.
22:34 29.03.2022
90' – Три минута ће се још играти
Португалија себично чува лопту и не допушта Македонцима да дођу до шансе да ублаже пораз.
22:33 29.03.2022
90' - Крај меча за Мутиња!
Изашао је организатор португалске игре, а заменио га је Витиња.
22:31 29.03.2022
88' – Корнер за Португалију
Жоаа Мутињо извео је корнер са десне стране, али су Македонци бећ већих проблема отклонили опасност.
22:22 29.03.2022
80' – Роналдо заустављен
Могла је Португалија и до трећег гола, али је правовремено уклизавање дефанзивца Македоније спречило Кристијана Роналда до дође до гола.
22:21 29.03.2022
74' - Гооол! Пољска води 2:0!
Пјотр Желински дуплирао је предност Пољске против Шведске и домаћин крупним корацима граби ка Мундијалу.
22:18 29.03.2022
76' – Португалија наставља да напада
Ништа се драстично није променило на терену. Македонија једноставно нема снаге да се одупре нападима Португалије која води резултатом 2:0.
22:08 29.03.2022
65' – Гооол! Португалија води 2:0!
Поново је Бруно Фернандеш погодио и сада је већ Македонија далеко од пласмана на Мундијал. Једноставно, брзо и лако. Брза трансформација Португалије, Отавио је послао нестварну лопту за Диога Жоту, а овај је „на тацни“ послужио Бруна.
21:59 29.03.2022
57' – Корнер за Португалију
Бруно је извео корнер с десне стране, али се ништа битније није догодило на самом терену.
21:57 29.03.2022
50' – Пољска води голом из пенала!
Роберт Левандовски постигао је гол из пенала, те Пољаци воде против Шведске – 1:0.
21:51 29.03.2022
49' – Жота „у свађи“ са лоптом
У два наврата се нападач Португалије спетљао са лоптом између ногу у шеснаестерцу Северне Македоније и Португалија је остала без озбиљног напада.
21:48 29.03.2022
46' - Мења Милевски – Миловски на терену!
Бојан Миловски, млади фудбалер који још чека први гол у националном дресу добио је прилику да заигра против Португалије, а заменио је Милана Ристовског.
21:42 29.03.2022
Без голова у Пољској
У другој утакмици финала баража мреже мирују у двобоју Пољске и Шведске.
21:31 29.03.2022
45’ – Још минут
Главни судија продужио је прво полувреме за 60 секунди.
21:26 29.03.2022
40' – Жота замало променио резултат
Конфузију у одбрани Македоније замало је сурово казнио Диого Жота који је са пет метара искоса, шутирао поред гола.
21:24 29.03.2022
38' – Португалци желе и други гол
Без обзира на то што су стекли предност после пола сата игре на „Драгау“, Роналдо, Бруно и остали желе што пре да дуплирају предност.
21:17 29.03.2022
32' – Гооол! Води Португалија
После велике грешке Стефана Ристовског који је послао попречну лопту на средини терена, Роналдо је несебично упослио Бруна Фернандеша који је матирао Димитријевског.
21:14 29.03.2022
28' – Мендешу се указује помоћ
У „маказе“ је са леђа ухватио дефанзивац Македоније Нуна Мендеша који је у боловима завршио на трави.
21:10 29.03.2022
24' – Жоти мало недостајало да погоди
Колико је само опасан Диого Жота из прекида. Бруно Фернандеш је извео корнер с десне стране, а омалени Жота је успео да побегне Ристовском и да главом „туче“ мало изнад пречке.
21:05 29.03.2022
20' – Волеј Алијоског
Покушали су Македонци након што је Алијоски ухватио волеј левом ногом, али је лопта отишла поред гола.