Камерун у 124. минуту до Мундијала, селектору Алжира позлило – хаос у Нигерији /видео/

© AP Photo / Anis BelghoulАлжир Камерун
Алжир Камерун  - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2022
Фудбалска репрезентација Алжира највећи је губитник у квалификацијама за Мундијал јер је у 124. минуту остала без пласмана у Катар. Нападач Камеруна Карл Токо Екамби постигао је гол пре последњег судијског звиждука и одвео је своју репрезентацију на завршни турнир, док је покосио Алжирце и њиховог селектора којем је позлило и завршио је у сузама.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Фудбал је по ко зна који пут демонстрирао сву лепоту и сву суровост. Алжирци су завршили на трави и у сузама, а Камерунци су били у екстази.
Али, кренимо редом и шта се све то заправо издешавало током тих 120 и кусур минута у афричким квалификацијама.
У двомечу поменутих тимова „пустињске лисице“ славиле су у првом сусрету у Камеруну резултатом 1:0 и код куће им је био довољан и реми за пласман на Мундијал.
Чупо Мотинг донео је предност гостима у 22. минуту на стадиону у Блиди, да би у наставку ВАР чак двапут „појео“ гол Алжирцима.
Прво током регуларних 90 минута, а касније и током продужетка у 98. минуту. Ипак, чинило се да се срећа коначно осмехнула Слиманију, Марезу и осталим изабраницима Ђамила Белмадија јер су у 118. минуту преко Тубе стигли до гола који им је гарантовао одлазак у Катар.
Ерупција одушељења, експлодирао је стадион, док су Камерунци пошто пото желели да виде лопту да центру и да покушају да креирају чудо. Да постигну нови гол који би им „извадио визу“ за Мундијал.
Главни судија Гасама продужио је сусрет четири минута и на крају је уследио тотални шок за Алжирце. Нгадеу је спустио једну дугу лопту коју је из срца петерца право у мрежу спровео херој камерунске нације Карл Токо Екамби.
Погодио је у 124. минуту, чиме су Камерунци отишли у Катар, а Алжирци су остали у сузама, баш као и њихов селектор Белмади који је бризнуо у плач. Касније му се слошило, а после конференције за медије поднео је оставку због неуспеха своје репрезентације.
Осим Алжира ни Нигерија неће заиграти на Мундијалу у Катару након што је ремизирала са Ганом - 1:1, а за све је крив гол у гостима јер је у првом сусрет завршен без погодака.
Прави стампдео виђен је на стадиону Абуџи, на којем је било 60.000 гледалаца, с обиром на то да је велики број навијача улетео на терен како би се обрачуна са фудбалерима који су једва избегли линч бесне масе.
Фудбалери Србије славе гол против Мађарске на пријатељској утакмици - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2022