Историја у „Ел класику“ – даме обориле рекорд стар преко две деценије

© AP Photo / Joan MonfortБарселона - Реал Мадрид жене
Барселона - Реал Мадрид жене - Sputnik Србија, 1920, 31.03.2022
На четвртфиналну утакмицу Лиге шампионе за жене коју су играле фудбалерке Барселоне и Реал Мадрида дошло је чак 91.553 навијача чиме је оборен рекорд у посети једне фудбалске утакмице.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Црни облаци изнад чувеног „Камп Ноа“ као да постепен нестају, што су показале фудбалерке Барселоне.
Након што су фудбалери каталонског клуба остварили победу у „Ел класику“ против Реал Мадрида, у истом ритму наставиле су и даме због којих је оборен рекорд.
Борбу Барселониних дама за полуфинале Лиге шампиона дошло је да испрати невероватних 91. 553 гледалаца што се у историји никада није догодило на фудбалској утакмици за жене.
Срушен је рекорд из 1999. године када су се у оквиру финала Светског првенства састали Сједињене Америчке Државе и Кина.
Барселона је славила резулатом 5:2, а прва два гола виђена су већ у првих 16 минута меча. Најпре је у осмом минуту за предност Барселоне погодила Мапи Леон, да би у 16. минуту изједначила Олга Кармона.
Клаудила Зорноза донела је предност Реалу у 48. минуту, али су онда фудбалерке Барселоне приредиле рапсодију голова.
Барселона - Реал Мадрид жене
Редом су од 52. до 62. минута погађале Етана Бонмати, Клаудија Пина и неприкосновена Алесија Путелас.
Коначних 5:2 успоставила је Каролина Хансен у 70. минуту, уз невероватну подршку са трибина.
После победе у Мадриду (3:1), челиници Барселоне осетили су да би дамама значила подршка и на домаћем терену па је организација и промоција четвртифинала била на изузетно виском нивоу.
Камп Ноу био је попуњен и пре почетка утакмице, а неминовно је да су даме осетиле подшку која их је повела до тријумфа.
Капацитет каталонског стадиона је 99.354 места, што значи да је заинтересованост била велика.
Чланови клуба су 24 сата пред меч могли бесплатно да преузму улазнице, док су остали гледаоци плаћали између девет и 15 евра.
На трибинама је сваког навијача чекао по један картон уз помоћ којег је касније направила маестрална кореографија.
Фудбалерке Барселоне у полуфиналу састају се са бољим дамама из дуела Волфсбург – Арсенал.
Девет голова Норвежана у сенци повреде краља Холанда /фото/
ФИФА - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2022
„Путовање“ ће летети кроз Катар /фото/
Алжир Камерун  - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2022
Камерун у 124. минуту до Мундијала, селектору Алжира позлило – хаос у Нигерији /видео/