Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда немоћна у Немачкој – крај сна о пласману у плеј-оф Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Бајерна у Минхену 82:57 у 33. колу Евролиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Изабраници Дејана Радоњића овим поразом изгубили су шансу за пласман међу осам најбољих екипа у Европи.
Црвено-бели су победом имали шансу да остану у трци и да у последња два кола покушају да изборе топ 8, али одиграли су лошу утакмицу и на крају су доживели тежак пораз.
Звезда је изгубила три утакмице заредом у Евролиги и ту је пропуштена шанса да се избори друго учешће у плеј-офу, а прво након сезоне 2015/16.
Актуелног шампиона Србије у наредна два кола очекују утакмице против Жалгириса (гостовање) и Анадолу Ефеса (код куће), чиме ће завршити учешће у елитном кошаркашком такмичењу.
Победом Бајерна сазнали смо све учеснике плеј-офа Евролиге и то су: Барселона, Олимпијакос, Реал Мадрид, Милано, Ефес, Макаби Тел Авив, Монако, Бајерн.
Звезда је утакмицу испустила крајем друге и у трећој четвртини када је домаћин успео да дође до двоцифрене предности, коју до краја није испуштао.
Најефикаснији у пораженом тиму били су Калинић са 12 и Митровић са 11 поена, док је домаћин на крилима Рубита (22 поена), Томаса (16 поена) и Јарамаза (12 поена) дошао до тријумфа.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
22:18 01.04.2022
Крај!
Пораз Црвене звезде.
22:15 01.04.2022
38' – 79:53 – кош Митровића, па тројка Хилиарда
Бајерн има +26, 79:53.
22:09 01.04.2022
36' – 72:49 – Звезда завршава учешће у Евролиги
До краја су остала још два кола, али после овог пораза јасно је да црвено-бели не могу до осам најбољих.
22:02 01.04.2022
34' – 70:45 – Бајерн има велику предност
Шишко је погодио тројку за +24, 68:45. Лучић је погодио оба слободна бацања, 70:45.
22:00 01.04.2022
33' – 66:45 – Звезди потребно чудо
Добра одбрана црвено-белих, али узалуд, напад је проблем. Калинић је направио фаул у нападу.
21:58 01.04.2022
31' – 66:45 – почела је последња деоница
Митровић је поентира, а на другој страни је Џорџ убацио тројку, 66:45.
21:57 01.04.2022
30' – 63:43 – крај треће четвртине
Звезда пред поразом који би их оставио без плеј-офа.
21:46 01.04.2022
28' – 58:43 – Звезда се мучи
Само седан поена у досадашњем делу четвртине.
Тројка Јарамаза, 56:40. Тајм-аут Дејан Радоњић.
Добрић тројком смањује на -15, 58:43.
21:44 01.04.2022
26' – 50:40– поени Добрића
Овога пута са линије за слободна бацањам 48:38.
Нови кош и Јарамаза, 50:38. Узвраћа Лазаревић, 50:40.
21:40 01.04.2022
25' – 48:36 – коначно!
Тројка Огњена Добрића! Први поени за Звезду, 46:36.
Јарамаз је поентирао уз фаул, 48:36.
21:37 01.04.2022
24' – 46:33 – Звезда тешко до коша
Шест изгубљених лопти црвено-белих, очајан старт треће четвртине.
Рубит је поентирао, 46:33.
Калинић је промашио тројку.
21:34 01.04.2022
22' – 42:33 – добра одбрана, али слаб напад
Лазаревић је украо лопту, али црвено-бели нису успели то да материјализују.
Четири одличне одбране, али и очајна напада Црвене звезде.
21:32 01.04.2022
21' – 42:33 – почело је друго полувреме
Ђедовић је промашио, а Звезда није успела да шутне за 24 секунде.
21:19 01.04.2022
21:12 01.04.2022
20' – 42:33 – последњи минут првог полувремена
Рубит је погодио тројку и вратио +8, 39:31.
Калинић је узвратио поенима са линије за слободна бацања, 39:33.
Хилиард је убацио тројку, 42:33. Вајт је промашио зицер и на полувреме се одлази са резултатом 42:33.
21:07 01.04.2022
18' – 36:29 – тројка Лучића
Уз фаул. Српски кошаркаш није успео да реализује бацање, 36:27.
Кош Кузмића, 36:29.
21:02 01.04.2022
16' – 33:27– серија Бајерна
Тројка Дешона Томаса, 31:25.
Звезда смањује заостатак, 31:27.
Нови поени Томаса, 33:27.
20:59 01.04.2022
15' – 27:25 – егал
Давидовац није успео да поентира на истеку напада.
На другој страни прецизан је Томас, 27:25.
Радоњић је добио техничку због приговора, 28:25.
20:54 01.04.2022
13' – 23:23 – кош уз фаул Хилиарда
Погодио је и додатно слободно бацање, 21:20.
Марковић је промашио тројку. Затим је Бајерн поново поентирао уз фаул.
Овога пута кош је постигао Рубит, 23:20. Тајм-аут Радоњић.
Тројка Николе Ивановића! Изједначење, 23:23.
20:51 01.04.2022
12' – 18:20 – почела је друга четвртина
Шишко је убацио једно бацање, 18:20. Ивановић није успео да погоди поред Јарамаза.