Хет-трик главом Катаија – Звезда прегазила Раднички! /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 02.04.2022
Фудбалери Црвене звезде победили су Раднички у Нишу 5:1, у утакмици 29. кола Суперлиге Србије, у којој је Александар Катаи постигао хет-трик – главом.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Александар Катаи ушао је у изабрано друштво фудбалера који су постигли три гола главом.
Пре њега је само неколицина фудбалера то успела: Данкан Фергусон, Мирослав Клозе, Клас-Јан Хунтелар, Единсон Кавани, Саломон Рондон.
Играо се 25. минут када је Милан Родић пронашао Катаија, ком није било тешко да савлада голмана Радничког.
Домаћин је имао брз одговор. Само седам минута касније Митровић је матирао Борјана и на семафору је било 1:1.
У првом полувремену је било много чарки, жестоких стартова и виђен је црвени картон. Савић је несмотрено стартовао и заслужено је добио други жути у завршници првог периода.
Звезда је имала играча више до краја утакмице и успела је у другом полувремену да сломи отпор противника.
У 48. минуту виђена је велика грешка одбране Радничког, Катаи је то искористио на другој стативи главом проследио лопту у мрежу.
Црвено-бели наставили су са нападима, а питање победника отклонили су 61. минуту. Катаи је поново шутирао главом, а голман Нишлија очајно је реаговао.
До краја су виђена још два гола, стрелци су били Бен у 75. и Крстичић у 86. минуту.
Звезда је наставила трку за титулу са Партизаном, и после 29 одиграних утакмица има 78 бодова, баш као и црно-бели.