У Барселони коначно сунчано – Педри послао рафал Севиљи /видео/

© AFP 2023 / JONATHAN NACKSTRANDПедри
Педри - Sputnik Србија, 1920, 04.04.2022
Фудбалери Барселоне уписали су победу против Севиље, резултатом 1:0 у 30. колу шпанске лиге, а херој утакмице био је млади Педро Гонзалес Лопез познатији као Педри који је у 72. минуту постигао одлучујући погодак.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Победничка атмосфера у Барселони одаје утисак као да се славни шпански клуб полако враћа на старо.
Најпре је савладан Реал Мадрид, а сада Севиља и то за друго место на табели.
Фудбалери Барселоне храбрије су ушли у утакмицу и трудили се што више да прете, а претње су прерасле у гол у 72. минуту.
Усман Дембеле послао је прецизан пас до Педрија, који је лукаво обезбедио себи простор и маестрално послао лопту право у гол Јасина Бунуа.
Нису фудбалери Севиље до краја успели да се пробуде и обезбеде барем реми. Најближи да постигне гол био је Лудвиг Августинсон и то у 93. минуту, али на крају није било поготка.
Млади Педри потврдио је још једном да поседује раскошан таленат који показује од своје дебитанске утакмице за Барселону.
Претходни гол, такође од велике важности момак рођен 2002. године постигао је у осмини финала Лиге Европе против Галатасараја када је Барселони донео изједначење, а Пјер Емерик Обамејанг победу.
Гол против Севиље Педри је упоредио управо са поготком из Истанбула.
„Гол? Сличан оном који сам дао у Турској. Када видим уклизавање, направим финту и када сам шутнуо лопту знао сам да иде у гол“, појаснио је млади Педри.
Барселона тренутно 57 бодова, исти број као и Севиља и Атлетико Мадрид, али делује да су Каталонци у бољој форми.
Влаховићев саиграч у сузама напустио дерби /видео/
Саша Калајџић – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2022
„Жигић из Беча“ одушевио херојским чином: „Саша је изузетно реаговао!“ /видео/
Александар Филимонов, некадашњи голман и репрезентативац Русије - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2022