Јокић крварио и био ван игре – историја је замало спречена /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 08.04.2022
Никола Јокић направио је историјски учинак на утакмици Денвера и Мемфиса, али у једном моменту било је питање да ли ће моћи да настави меч због јаког ударца у главу. Џарен Џексон јуниор лактом је ударио српског аса који је морао да изађе из игре на два минута.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Денвер Нагетси савладали су кошаркаше Мемфиса резултатом 122:109, а Никола Јокић уписао је 35 поена и 16 асистенција чиме је постао први играч у историји НБА који је у једном сезони остварио 2.000 поена, 1.000 скокова и 500 асистенција.
Јокићева историјска бајка замало да не буде написана јер је Србин добио тежак ударац у главу већ у првом минуту утакмице.
Само што је меч почео, Никола је кренуо борбено и скочио за лопту када је примио лакат у главу од Џарена Џексона јуниора.
Јокић је морао да изађе са паркета на два минута док му се заустављало крварење и указивала помоћ.
Ипак, српски аса вратио се као рањени лав и дошао до једног од највећих успеха каријере и повео тим до победе.
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против ЛА Лејкерса - Sputnik Србија, 1920, 08.04.2022
Јокић: Ово је тренутак који ћу памтити до краја живота
Нико никад као Никола у историји кошарке!
Немања Недовић и Били Берон – детаљ са утакмице Зенит - Панатинаикос - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2022
Недовић се огласио: „Одморите од мрежа, лично сам деактивирао Твитер“