Српкиње приредиле чудо, пала је Немачка! /видео/

© Фото : Фудбалски савез СрбијеЖенска фудбалска репрезентација Србије
Женска фудбалска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 12.04.2022
Женска фудбалска репрезентација Србије је остварила незапамћен подвиг и са 3:2 на свом терену савладала Немачку, троструког шампиона света, у квалификацијама за Светско првенство и остала је у борби за место које води на завршно такмичење.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Србија после осам одиграних утакмица има 18 бодова, три мање од водеће Немачке и пет више, уз меч више у односу на Португалију, са којом ће се састати у наредном колу, а затим следи дуел са Израелом.
Српски тим је у првом мечу против Немачке поражен са 5:1 и у реванш је ушао као аутсајдер, али су фудбалерке приредиле право изненађење и забележиле једну од највећих победа у историји.
У 36. минуту Српкиње су повеле голом Алегре Пољак, а разлику је дуплирала Јована Дамњановић у 49. минуту.
Немачка је изједначила преко Лее Шулер у 60. минуту, али је Дамњановићева девет минута касније другим голом повисила на 3:1.
Коначан резултат поставила је Табеа Васмут у другом минуту надокнаде времена другог полувремена.
Последње две квалификационе утакмице су на програму 2. септембра, против Португалије у Старој Пазови и четири дана касније у гостима Израелу, а завршно такмичење је на програму 2023. домаћини су Аустралија и Нови Зеланд.