Филип Костић - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2022
Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта пласирали су се у полуфинале Лиге Европе на погон српског репрезентативца Филипа Костића, избацивши фаворизовану Барселону.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Барса је у реванш ушла као фаворит због 1:1 у Немачкој, али је доживела шокантан пораз на свом „Камп Ноу“ – од 3:2!
Гол за 0:1 на „Камп Ноу“ постигао је репрезентативац Србије Филип Костић.
Недуго затим, тачније у 36. минуту, Рафаел Боре се побринуо за 0:2 евроголом.
Невероватни Костић је у 67. минуту постигао и други гол на утакмици.
Гол за 1:3 постигао је Бускец у 84. минуту, али је исти убрзо поништен након одлуке ВАР-а, због офсајда.
Пред улазак у саму завршницу, Барса је успела да се упише на семафор. Бускец је на крају био, ипак, био стрелац.
Судија је меч продужио девет минута, а на истеку 10. минута надокнаде догодио се пенал за шпански тим који је реализовао Мемфис Депај.
Ајнтрахт ће у полуфиналу играти против Вест Хема, који је елиминисао Лион победом од 3:0 на гостовању (први меч 1:1).
У другом полуфиналу састаће се Лајпциг (победио Аталанту са укупних 3:1) и Ренџерс, који је избацио Брагу (укупни резултат 3:2).