Богдановић и Јанг за лет Јастребова у плеј-оф!

© AP Photo / John BazemoreБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 16.04.2022
Кошаркаши Атланте Хокс изборили су кроз плеј-ин пласман у плеј-оф НБА лиге, након што су после Шарлота успели да победе и Кливленд Кавалирсе резултатом 107:101. Фантастичну партију пружио је Богдан Богдановић који је меч окончао са 19 поена, док је прва звезда Јастребова Треј Јанг убацио 38 поена уз девет асистенција.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

На крилима Треја Јанга и српског репрезентативца Атланта Хокси успели су да остваре зацртани циљ и да се и ове сезоне нађу у плеј-офу. Без већих проблема прелетели су Јастребови две препреке.
Јачи од повреде скочног зглоба у том кључном мечу против Кливленд Кавалирса био је Богдан Богдановић који је стиснуо зубе и истрчао на паркет.
Одиграо је популарни Боги савршено полувреме, што потврђују и статистичке колоне. За 13 минута проведених у игри имао је 14 поена и то без промашаја.
Шутирао је слободна бацања 3/3, за два поена 4/4, тројке 1/1, имао је три скока од чега два у одбрани и један у нападу уз једну асистенцију.
Јастребове је по обичају водио Треј Јанг који је са свих позиција решетао мрежицу Кливленда, што потврђује и чак 38 постигнутих поена за нешто више од 40 минута проведених на паркету.
Американац се разгоропадио у другом полувремену. Иначе, Атланта је нешто слабије отворила меч и после уводне деонице имала је -9 (36:25).
Друга четвртина решена је с пола коша разлике за Хоксе, па су Богдан, Јанг и остали Јастребови имали осам поена заостатка на одласка на велики одмор.
Ипак, у наставку потпуно друга прича и доминација Атланте која је на крају крунисана победом резултатом 107:101.
Била је то чак четврта победа из пет овосезонских одмеравања снаге Хокса и Кавалирса у чијим редовима се истакао Финац Лаури Марканаен са 26 поенa.
Атланта се после тријумфа домогла плеј-офа, где је чека Мајами.
У другом мечу плеј-ина за улазак у плеј-оф који је одигран у ноћи између петка и суботе Лос Анђелес Клиперси су елиминисани од Њу Орлеанс Пеликанса резултатом 105:101.
Клиперси нису могли да рачунају на прву звезду Пола Џорџа који је на дан меча тестиран позитивно на вирус корона.
Борили су се Клиперси без искусног крилног кошаркаша, али нису успели да изађу на крај са Пеликанима који ће наставити такмичење у плеј-офу НБА лиге, док је сезона и за други тим из Лос Анђелеса прерано окончана.
КК Партизан: Прослава 30 година од титуле првака Европе - Sputnik Србија, 1920, 15.04.2022
Аукција КК Партизан: Продати Даниловићев дрес, Обрадовићева табла...
Украјинска застава коју су одмили да држе кошаркаши Звезде уочи утакмице између домаћег Жалгириса и црвено-белих у Евролиги у литванском Каунасу - Sputnik Србија, 1920, 15.04.2022
Уместо извињења због псовки и НАТО заставе – из Литваније негативан став према Београду