Србија иде на Светско првенство! Словенија пала у Крагујевцу

© Фото : Рукометни савез СрбијеСрпски рукометаши
Српски рукометаши - Sputnik Србија, 1920, 16.04.2022
Рукометаши Србије обезбедили су пласман на Светско првенство после победе над селекцијом Словеније резултатом 23:20 у баражу.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Кренула је Србија нешто повученије у утакмицу, па су Словенци искористили тренутак и повели.
Међутим, како је утакмица одмицала све више се видела сигурност српског тима који се славио и у претходном мечу.
Проблеме је константно правио Дин Бомбач који је из шест покушаја имао пет голова.
Срећом, Петар Ђорђић и Немања Илић били су добри у нападу, а највише се у тиму Србије истакао Дејан Милосављев, голман који је потпуно реметио Словенце.
Последњих десет минута утакмице играло се егал и меч је постао драматичан.
Срби су били потпуно деконцентрисани, није помогло што је Милосављев сјајно чувао гол јер је Илић промашио празан гол.
За двадесет пет минута игре у другој деоници српски рукометаши постигли су само седам голова због чега су Словенци успели да стигну до плус два.
Ђорђе Ђекић коначно је погодио после паузе, али са друге стране Словенци су добили седмерац а Бомбаш је уписао шести гол.
А онда су два гола везали српски рукометаши и поново изједначили што је Србији одговарало јер их је све осим пораза преко три гола разлике водило на Светско првенство.
Ђекић је поново храбро послао лопту у мрежу и на два минута до краја Србија је имала предност.
Са три гола разлике Срби су завршили меч, а Милосављев херојски послао екипу на Светско првенство.
Рукометаши Србије током утакмице против Француске у Зрењанину - Sputnik Србија, 1920, 13.04.2022
Србија доминирала против Словеније
Драгана Цвијић, рукометашица Србије - Sputnik Србија, 1920, 10.04.2022
Драгана и Московљанке славе трофеј: „Срби, Руси – браћа заувек!“ /фото, видео/
Драгана Цвијић, рукометашица Србије - Sputnik Србија, 1920, 08.04.2022
Подкаст
Драгана Цвијић: Интервју Францускиње по одласку из Русије је издаја | Миљанов корнер