Војводина шампион Србије 19. пут

© Фото : OSS/Vladimir MarkovicОдбојкаши Војводине
Одбојкаши Војводине - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2022
Војводина НС семе је по 19. пут у историји и 6. пут заредом постала победник Банка Поштанска штедионица Суперлиге и првак Србије 2021/2022. у конкуренцији одбојкаша.
Војводина је у малој дворани „СПЦ Војводина“ у Новом Саду, у четвртој утакмици финала, савладала Спартак из Суботице са максималних 3-0, по сетовима 25:17, 25:19 и 25:17, после 69 минута игре, и са 3:1 у победама је постала шампион.
Зоран Гајић, председник ОСС, предао је Андрији Вилимановићу, капитену Војводине, пехар намењен прваку Србије и победнику Банка Поштанска штедионица Суперлиге 2021/2022.
Одбојкаши Војводине
Иван Кнежевић, генерални секретар ОСС, предао је Немањи Јунгићу, капитену Спартака, трофеј намењен финалисти плеј – офа Суперлиге 2021/2022.
Ђула Мештер, први потпредседник ОСС и Драгољуб Збиљић, председник ОК Војводина и члан Скупштине ОСС, предали су златне медаље одбојкашима Воше.
Петар Богуновић, председник ОСВ и потпредседник ОСС, и Дејан Бојовић, спортски директор ОСС, предали су сребрне медаље одбојкашима Спартака.
© Фото : OSS/Vladimir MarkovicОдбојкаши Спартака
Одбојкаши Спартака - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2022
Одбојкаши Спартака
У фантастичној атмосфери пред 2.000 гледалаца, Војводина је веома убедљиво стигла до победе и наслова првака Србије.
Почетак уводног сета био је изједначен, након чега је Војводина преузела иницијативу и стигла до предности.
Спартак је на све начине покушавао да се приближи ривали, али је домаћа екипа била довољно концентрисана и брзо је стигла до вођства – 25:17.
© Фото : OSS/Vladimir MarkovicДетаљ са утакмице Спартак – Војводина
Детаљ са утакмице Спартак – Војводина - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2022
Детаљ са утакмице Спартак – Војводина
Наставила је екипа из Новог Сада са бољом игром и у другом сету, што се одмах одразило на резултат. Спартак ни у једном тренутку није могао да парира расположеном ривалу и Војводина је са 25:19 стигла до велике предности.
Као и у прва два, Новосађани су у трећем сету били доминантнији ривал, лако су изашли на крај са Спартаком и стигли су до 6. узастопне титуле.