Десета у низу – Бајерн против Дортмунда освојио титулу! /видео/

© AP Photo / Matthias SchraderФудбалери Бајерна из Минхена славе титулу
Фудбалери Бајерна из Минхена славе титулу  - Sputnik Србија, 1920, 23.04.2022
Фудбалери Бајерна из Минхена освојили су 10. узастопну шампионску титулу у Бундеслиги, пошто су на свом терену победили Борусију из Дортмунда са 3:1, у утакмици 31. кола.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Бајерн је повео у 15. минуту голом Сержа Гнабрија, који је затресао мрежу и у 30. минуту, али је после употребе ВАР технологије тај погодак поништен због офсајда.
Предност је удвостручио Роберт Левандовски у 34. минуту, што је био његов 33. гол у Бундеслиги.
Гол за екипу из Дортмунда постигао је Емре Џан у 52. минуту из једанаестерца, а победу домаћима обезбедио је Џамал Мусијала поготком у 83. минуту.
Три кола пре краја Бајерн има 75 бодова, а другопласирана Борусија 63.
Минхенска екипа изгубила је само четири првенствене утакмице ове сезоне, а до сада је постигла 92 гола и примила 30.
Бајерн је постао први клуб из пет најјачих европских лига који је освојио 10 узастопних шампионских титула.