ФМП пружио жесток отпор – Јагодић-Куриџа пресудио „пантерима“ /видео/

© Фото : АБА лига / Будућност ВолиЏастин Кобс и Данило Тасић – Будућност против ФМП
Џастин Кобс и Данило Тасић – Будућност против ФМП - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2022
Кошаркаши Будућности победили су ФМП 76:70, у првој утакмици плеј-офа АБА лиге. Екипа из Подгорице повела је 1-0 и дели је једна победа од полуфиналног меча са Партизаном.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Одлучујући кош постигао је Марко Јагодић-Куриџа који је на 28 секунди до краја убацио тројку за +4, 73:68.
Виђена је сјајна утакмица у „Морачи“, гости из Железника показали су одличан ниво кошарке и очекивано су пружили јак отпор.
Када је Будућност повела девет поена на три минута до краја (69:60), чинило се да ће рутински привести меч крају, али питали су се и изабраници Ненада Стефановића.
Серијом 8:0 дошли су до пола коша заостатка, а на почетку последњег минута имали су напад за изједначење или вођство (70:68).
Неранџић је промашио зицер, уследио је напад Будућности који је Јагодић-Куриџа одлучио тројком из ћошка.
У победничком тиму Кобс је био најефикаснији са 18 поена, Сили је убацио 11, а Баровић и Поповић девет поена.
Код ФМП-а бољи од осталих били су Радоњић са 15 и Степановић са 13 поена.
Раније у току дана Цедевита Олимпија дошла је до предности против Игокее.