Цедевита силна против Игокее – на корак до Звезде

© Фото : АБА лига / Цедевита Олимпија / Алес ФевзерЦедевита Олимпија – АБА лига
Цедевита Олимпија – АБА лига - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2022
Кошаркаши Цедевита Олимпије победили су Игокеу 93:79 у првој утакмици плеј-офа АБА лиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Екипа из Љубљане повела је 1-0 и једна победа је дели од сусрета са Црвеном звездом у полуфиналу регионалне кошаркашке лиге.
Домаћин је крајем друге четвртине почео да ломи отпор гостију, а потпуно га је сломио у последњих десет минута утакмице.
Џејкоб Пулен је тројком уз звук сирене донео +7 Цедевити (53:46), и од тог тренутка па све до краја Љубљанчани нису испуштали предност.
Пулен је био најефикаснији са 21 поеном, а пратили су га Драгић са 18, Ферел је убацио 17, Огуст 13 поена, а Мурић 11.
У пораженом тиму Далибор Илић је остварио дабл-дабл учинак постигавши 19 поена, уз 12 скокова.