Александар Велики – рекорд је пао! /видео/

© AP Photo / Armando FrancaАлександар Митровић прославља победу против Португалије у Лисабону
Александар Митровић прославља победу против Португалије у Лисабону - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2022
Александар Митровић, српски фудбалски репрезентативац, постао је апсолутни рекордер друге лиге енглеског фудбала са 43 постигнута гола у једној такмичарској години, пошто је за Фулам у дуелу са Лутоном (7:0) уписао два поготка.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Претходни рекорд од 42 гола држао је Гај Витингем и био је на снази од 1993. године, све док Србин није приредио сезону за памћење.
Митровић је био стрелац четвртог гола на утакмици у 62. минуту пошто се феноменално снашао у казненом простору.
До потпуне екстазе је навијаче, али и самог себе, довео у другом минуту надокнаде времена постигавши 43. погодак у сезони.
Митровић претходно поставио рекорд Чемпионшипа који је претходно износио 31 погодак, а његов Фулам је на крају освојио титулу првака друголигашког такмичења и обезбедио пласман у Премијер лигу.