Хват за колено и повреда Морента – победа Вориорса у сенци контроверзног потеза

© AP Photo / Scott StrazzanteАмерички кошаркаш Џа Морент, Мемфис против Голден Стејта
Амерички кошаркаш Џа Морент, Мемфис против Голден Стејта - Sputnik Србија, 1920, 08.05.2022
Кошаркаши Голден Стејта победили су Мемфис 142:112 и повели 2-1 у серији, али након утакмице нико не прича о тријумфу Вориорса, већ о повреди Џа Морента – прве звезде Мемфиса.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Победио би Голден Стејт и да се Морент није повредио, али несмотрен, а можда и намеран, потез Џордана Пула бацио је сенку на тријумф екипе Стива Кера.
Играла се последња деоница када је Пул у намери да дође до лопте ухватио за колено Морента и том приликом га благо повукао и тиме му, вероватно, ишчашио чашицу или истегао лигамент.
Морент је после утакмице написао да је Пул „прекршио кôд“, алудирајући на коментар Стива Кера када је Дилон Брукс повредио Герија Пејтона раније у серији.
Ипак, Џа је убрзо обрисао твит.
Пул је после утакмице рекао да није такав тип кошаркаша, да је ишао на лопту и да се нада да ће Морент играти у четвртој утакмици полуфинала Запада.
Када је реч о самом сусрету, Вориорси су од друге четвртине потпуно контролисали ритам, а у трећој су сломили отпор ривала.
Током четврте деонице предност је само расла и на крају је било убедљивих +30, 142:112.
Најефикаснији у победничком тиму био је Стеф Кари са 30 поена, Пул је убацио 27, Томпсон 21, Куминга 18, а Вигинс 17 поена.
Српски кошаркаш Немања Бјелица на терену је провео четири минута и није се уписао у листу стрелаца.
На другој страни Џа Морент је био најефикаснији са 34 поена и седам асистенција.