Ливерпул шампион ФА купа после пенала

© AP Photo / Ian WaltonФудбалери Ливерпула
Фудбалери Ливерпула - Sputnik Србија, 1920, 14.05.2022
Фудбалери Ливерпула савладали су Челси и освојили ФА куп после пенал серије и поготка Констатиноса Цимикаса за резултат 6:5
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

После 120 минута игре на Вемблију није било голова, па су шампиона ФА купа морали да одлуче пенали.
Луис Диаз имао је прву шансу за Ливерпул у деветом минуту али је сигуран био Едуард Менди на голу.
Велику шансу за Челси пропустио је Кристијан Пулишић са полудистанце у 17. минуту, а нову прилику имао је само седам минута касније, ипак још једну неискоришћену.
У 33. минуту Мохамед Салах напустио је терен након што се пожалио на повреду препоне, па су навијачи Ливерпула остали забринути јер нема информација колико је повреда озбиљна, а следи финале Лиге Шампиона.
По истеку 90. минута резултат је био нерешен, па се отишло у продужетке, али ни они нису донели победника.
Одлучили су пенали, а након промашаја Мејсона Маунта, прецизан је био Констатинос Цимикас и донео Ливерпулу победу резултатом 6:5 у пенал серији.