Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда увела у продужетак – али пала после драме у Љубљани: Играће се мајсторица

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у другој полуфиналној утакмици од Цедевите после продужетка резултатом 80:88 (29:24, 15:19, 10:16, 22:17, 4:12).
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Црвено-бели ушли су у утакмицу идентично као што су урадили и у Београду, али таква игра виђена је само првих неколико минута.
Кошаркаши Цедевите враћали су се током целе прве четвртине иако је Звезда имала плус 11 у једном тренутку.
Друга четвртина донела је потпуно другачију утакмицу јер су Зоран Драгић и Јоко Блажић били све опаснији по не тако сјајну одбрану Звезде.
Пали су црвено-бели, а посебан проблем задавала су нереализована слободна бацања којих је Звезда на крају имала само 30 одсто успешних.
Потпуно је Цедевита контролисала утакмицу у другој четвртини, док је Звезда била та која је јурила разлику.
Трећа деоница игре донела је пад код обе екипе па није било виђено пуно поена, а онда је у последњих десет минута уследила права драма.
Звезда се упорно враћала, а Едо Мурић упорно погађао и враћао предност. Преломни тренуци догодили су се у последњој секунди када је Митровић после промашаја тима дао кош уз фаул.
Признали су се поени а онда је и слободним бацањем Митровић увео у продужетке.
Црвено-бели нису ушли добро, одбрана је стала, а Цедевита поново преко Мурића стигла до кључне разлике.
Најкориснији је био Мурић са 21. поеном и седам скокова док је Огњен Добрић дао 15 поена, уписао шест скокова и једну асистенцију за Црвену звезду.
После другог полуфиналног меча резултат је 1:1 и одлучиће мајсторица.
Бобан Марјановић - Sputnik Србија, 1920, 16.05.2022
Српски див је побеснео, једва су га зауставили /видео/
20:56 16.05.2022
80:88 - Пораз Звезде
Потпуно је стала одбрана Звезде, Калинић је изгубио лопту, а Цедевита мирно привела продужетак крају са плус осам и донела 1:1.
20:49 16.05.2022
2′ – 76:78 Води Цедевита
Лош почетак на почетку продужетка и једне и друге екипе. Рампа Мурића донела је нову лопту Цедевити, а Митровић је завршио утакмицу после пет фаулова.
Омић је прецизан са оба слободна бацања.
20:43 16.05.2022
40′ – 76:76 Драма и продужеци!
Холинс и Добрић погађају за улазак у драму, али је онда Ивановић промашио тројку која би донела нови егал.
Изузетно лоша Звезда са линије за слободна бацања има само 30 одсто. Ивановић прави фаул при резултату 73:74 а Мурић је успешан са оба слободна бацања.
На три секунде пре краја Звезда је имала напад промашену тројку али је Митровић погодио. Међутим закаснио је...
Али, изборио је слободно бацања, судија је признао претходни кош и иде се у продужетке!
20:26 16.05.2022
38′ – 68:71
На само два минута до краја Цедевита је направила велику разлику од девет поена.
Али онда невероватна Звзеда везује две тројке.
20:18 16.05.2022
36′ – 62:67
Не дозвољава Мурић црвено-белима да се приближе. Нова тројка поново доноси Цедевити плус пет.
20:14 16.05.2022
34′ – 62:64
Поново се Звезда враћа са везаним тројкама. Најпре је погодио Добрић који је одлична, а онда и Волтерс.
20:11 16.05.2022
32′ – 56:62
Пулен погађа за велику предност Цедевите,а Добрић смањује.
20:07 16.05.2022
30′ – 54:59
Муче се кошаркаши Звезде и не успевају да поставе одбрану, а Ферел користи сваку прилику и уписује нову тројку.
20:00 16.05.2022
28′ – 52:56 Одличан Драгић
Главни проблем Црвене звезде је Драгић који је разигран и редовно враћа предност у домаћи тим.
19:52 16.05.2022
26′ – 52:52 Две тројке Звезде
Две тројке везују Огњен Добрић и Бранко Лазић за предност црвено белих, али она поново није потрајала јер је Омић био прецизан са друге стране
19:47 16.05.2022
24′ – 46:50 Предност поново код Цедевите
Ферел наставља серију тим из Љубљане, а онда плус четири доноси Мурић.
19:45 16.05.2022
22′ – 44:45 Напето
Драгић је наставио са одличном партијом и везао два успешна слободна бацања па је утакмица постала изузетно неизвесна.
19:25 16.05.2022
20′ – 44:43 Крај другог полувремена
Вратио се Волтерс, а онда је Огњен Добрић понео донео предност Звезди и то у завршници првог полувремена.
19:19 16.05.2022
18′ – 40:36 Пад Звезде!
Стала је Звезда, а разиграли су се Блажић и Пулен који сада чувају предност Цедевите.
19:13 16.05.2022
16′ – 36:38 Води Цедевита!
Тројком је Едо Мурић довео домаћи тим први пут до предности. Погодио је и Волтерс, али држи се сада домаћи тим.
19:11 16.05.2022
14′ – 33:33 Егал!
Блажић доводи Цедевиту на само минус три поена али прецизан је био и Вајт. Али упоран тим из Љубљане стигао је до изједначења.
19:01 16.05.2022
12′ – 31:25 Звезда држи предност
Слаб ритам на обе стране на старту друге деонице игре. Само један поен уписала је Цедевита, а онда је Лука Митровић везао два поена.
18:55 16.05.2022
10′ – 29:24 Крај прве четвртине
Црвена звезда је боље ушла у утакмицу, најзаслужније су за то биле погођене тројке, али је Пулен врати домаћина у игру.
18:44 16.05.2022
6′ – 22:14 Покушава Цедевита
Ален Омић прекида серију Црвене Звезде, али Вајт погађа пету тројку из петог покушаја за црвено-беле.
Драгић краде лопту и покушава да врати домаћи тим.
18:36 16.05.2022
4′ – 16:5 Фуриозна Звезда
Почела је да се враћа Цедевита али Остин Холинс погађа за нову предност, а онда је сјајан и Калинић.