Млади Срби ремијем отворили Европско првенство

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 17.05.2022
Фудбалери Србије до 17 година ремијем су отворили Европско првенство у Израелу резултатом 1:1 против Белгије.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Млади фудбалери Србије рано су остали у заостатку на прво мечу Европског првенства које се одржава у Израелу.
Белгијанци су имали бољу статистику и деловали су сигурније на терену, а у 17. минуту су уписали гол за 1:0.
Стрелац је био Станис Идумбо Музамбо, али су од тог тренутка српски фудбалери кренули борбено да нападају.
Млади српски фудбалери преузели су иницијативу, заслужени бод освојили су у 88. минуту.
Вермелен је направио прекршај у казненом простору, а судија је досудио пенал за Србију.
Са беле тачке, Јован Милошевић је био прецизан за 1:1.
Следећи меч у оквиру групе Ц Срби играју против Турске, а наредни ривал је репрезентација Шпаније.
Бивши бразилски фудбалер Роналдињо на жребу за СП у Москви - Sputnik Србија, 1920, 17.05.2022