Филип Костић - Sputnik Србија

Костић „осветио“ Звезду после пенала – пехар Лиге Европе иде у Франкфурт!

Филип Костић, репрезентативац Србије, освојио је титулу шампиона Лиге Европе победом Ајнтрахта из Франкфурта над Ренџерсом, екипом која је претходно елиминисала Црвену звезду, после бољег извођења пенала јер је након 120 минута игре резултат био 1:1.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Управо је Костић заслужан што је Ајнтрахт уопште стигао до пенала јер је у другом полувремену бриљантно асистирао за изједначујући погодак, пошто је тим из Шкотске први стигао до вођства у финалу.
Пенали су на крају били лутрија која је припала екипи из Франкфурта, Костић је потврдио преокрет на 4:3 после промашаја Рамзија, а Ајнхтрахт је на крају славио резултатом 5:4.
Екипа из Франкфурта је у утакмицу ушла као конкурентнији ривал, нападала је организовано и фокусирано, до 20. минута је имала пет удараца у гол ривала, али је голман Мегрегор био на висини задатка, као и уопште током целе сезоне Лиге Европе.
Вреди истаћи да је прво полувреме обележила пауза од готово шест минута када је повреду главе доживео капитен Ајнтрахта Роде, после дуела са противничким играчем Лундстрамом и неопрезног старта ђоном копачке који судија Винчић није санкционисао ни жутим картоном.
Први шут за Ренџерс тек у 26. минуту уписао је Арибо, а шест минута касније велику прилику за ривала имао је Филип Костић, после муњевитог трка уз леву аут линију.
До краја полувремена више прилика су имали Шкоти, полако су преузимали иницијативу, били стрпљиви и то им се исплатило у 57. минуту.
Арибо је искористио потпуну конфузију у редовима Ајнтрахта, изашао је усамљен пред голмана и рутински послао лопту у мрежу.
Свега два минута касније фудбалери немачке екипе су тражили пенал, нису га добили, а велику прилику за изједначење пропустио је Камада у 67. минуту , лобовавши голмана ривала, али и пречку.
Коначно, гол за Ајнтрахт припремио је Костић, у 69. минуту је са левог бока упутио феноменалан оштар центаршут право у срце казненог простора где је Боре био спреман за реакцију и погодак за 1:1.
Виђено је неколико полуприлика на обе стране до 80. минута, тако се наставило и у преосталом времену, Камара и Сакала су били веома опасни по гол Ајнтрахта, али њихови покушаји нису имали довољну оштрину.
Франкфурт је мирно градио акције, бар је то покушавао, Ренџерс је чекао грешке и прилике за контранапад, али се резултат није променио после одиграних више од стотину минута фудбала па су уследили продужеци.
Десет минута продужетка је протекло уз две прилике за Ајнтрахт, али је обе Баси осујетио и сачувао мрежу своје екипе, а обе су мировале и до краја првих 15 минута додатног времена за игру.
За свега минут видели смо две прилике на обе стране, актери су били Баришић и Хрустић, али неуспешно и промене резултата није било, а затим је Кнауф жестоко изнервирао саиграче јер је био себичан у казненом простору Ренџерса.
У 112. минуту Костић је желео да проигра Камаду, Јапанац је пао после дуела са Басијем, али судија Винчић није желео да реагује – није ни имао разлога за то, а после свега уследило је још неколико добрих удараца са обе стране, пре него што се ушло у последњих пет минута другог продужетка.
Спектакуларном одбраном Трап је сачувао немачки тим од гола, Кент је имао празну мрежу после добре акције, али је искусни голман подметнуо ногу и у 118. минуту задржао нерешен резултат за своју екипу, што је значило да ће победника одлучити пенали.
Серија се преломила у моменту када је Рамзи стао поред беле тачке, Трап је одбранио тај ударац, Костић је затим повисио на 4:3, а Боре је означио крај одличним ударцем за 5:4.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
23:41 18.05.2022
120’ – Пенали!
23:40 18.05.2022
120+1’ – Поново Трап!
Таверније је лепо извео слободан ударац, али је голман поново био на правом месту!
23:38 18.05.2022
118’ – Каква одбрана Трапа!
Кент је имао празан гол, али је Трап кретњом према лопти успео да сачува своју мрежу!
Огромна шанса за Ренџерс, али остаје 1:1!
23:34 18.05.2022
114’ – Јакић!
Топовски ударац десном ногом са двадесетак метара, али тик изнад пречке.
23:33 18.05.2022
113’ – Сигуран Трап!
Кент је распалио по лопти, али је голман био на висини задатка.
23:31 18.05.2022
112’ – Винчић је остао нем!
Костић је центрирао, Камада је пао у казненом простору, али судија Винчић није желео да реагује.
Остаје 1:1.
23:26 18.05.2022
106’ – Хрустић!
Сјајан ударац играча који је тек ушао у игру за Ајнтрахт, али је лопта прошла поред леве стативе.
23:25 18.05.2022
106’ – Баришић!
Сјајан ударац фудбалера Ренџерса, али је лопта ишла право у Трапа.
23:21 18.05.2022
105’ – Крај првог продужетка!
И даље је 1:1.
23:15 18.05.2022
100’ – Опет Баси одличан!
Кнауф је пролетео по десној страни, али је Баси пронашао начин да га сустигне и омете при шуту.
23:10 18.05.2022
95’ – Боре пропустио шансу!
Баси се оклизнуо, омогућио Бореу да се залети ка голу, али је отишао превише удесно и Баси је успео да исправи грешку.
23:00 18.05.2022
90’ – Продужеци!
22:55 18.05.2022
90’ – Играће се још пет минута
Нерешено је, 1:1.
22:53 18.05.2022
89’ – Костић!
Сјајан ударац Костића са левог бока, замало непрецизан.
22:51 18.05.2022
86’ – Да ли се ближимо продужецима?
Ривали не делују способно да постигну гол до краја регуларног дела меча.
22:42 18.05.2022
76’ – Лош Хауге...
Као да се изненадио фудбалер Ајнтрахта што је добио лопту за шут и послао је преко гола.
Остаје 1:1.
22:34 18.05.2022
69’ – Изједначење!
Боре је изједначио резултат на 1:1 после бриљантног центаршута Костића са левог бока!
22:32 18.05.2022
67’ – Каква шанса!
Камада је замало искористио грешку одбране Ренџерса, покушао је да лобује голмана Мегрегора, али је био непрецизан.
22:24 18.05.2022
59’ – Нема пенала!
Свега два минута после гола Ајнтрахт је тражио пенал после интервенције Ариба у казненом простору, али без успеха.
Остаје 1:0 за Ренџерс!
22:22 18.05.2022
57’ – Гол за Ренџерс!
Шок! Арибо је искористио грешку одбране Ајнтрахта и затресао мрежу!
Ренџерс води 1:0!