Дончић је стигао са друге планете, али није славио – Кари водио Голден Стејт до нове победе

© AP Photo / Jed JacobsohnЛука Дончић Стеф Кари
Лука Дончић Стеф Кари - Sputnik Србија, 1920, 21.05.2022
Екипа Голден Стејта савладала је и у другој утакмици финала Западне конференције Далас Мавериксе резултатом 126:117 (25:32, 33:40, 25:13,43:32). Иако је Лука Дончић одиграо маестралну партију и водио Далас до предности у прва два полувремена, са друге стране био је незаустављив Стеф Кари.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Самоуверено и спремно за преокрет су ушли кошаркаши Даласа у другу финалну утакмицу Западне конференције, а одличан почетак огледао се и у резултату.
Решени да се „освете“ Маверикси су у првој четвртини дошли до разлике од плус пет коју су у наредним минутима увећали и на плус 16.
Евидентно се Голден Стејт мучио, а Далас деловао убедљивије јер је после прве деонице имао 32:25.
Још фуриозније је Далас приступио другој четвртини, имали су бољи проценат за три поена, као и проценат шута из игре.
Средином друге деонице Мавериски су имали и плус 19, али су на паузу отишли са 40:33.
Ново полувреме донела је и стари Голден Стејт који се разбудио и одлучно кренуо да се враћа у утакмицу.
Најпре је одбрана радила добар посао и зауставила фуриозне нападе Даласа, што доказују и чак 13 дефанзивних скокова.
Маверикси су имали три изгубљене лопте и деловали потпуно другачије него у првом полувремену па је Голден Стејт успео да добије четвртину 25:13.
Нешто боље играо је Далас у последњих десет минута, али је разигран довољно био сјајан Стеф Кари да доведе Голден Стејт до преокрета и предности на крају последње деонице 43:32.
Далас је одиграо једну од бољих утакмица, предвођен готово као и увек маестралним Луком Дончићем који је погађао и са пола терена и дошао до 42 поена, пет скокова и осам асистенција.
Имао је помоћ у виду Џејлена Брансона који је уписао 31 поен уз седам скокова и пет асистенција.
Међутим, највећи Даласов проблем био је незаустављиви Стеф Кари који је преводио Голден Стејт са 32 поена, осам скокова и пет асистенција.
Вориорси воде у 2:0 после друге финалне утакмице.
Српски кошаркаш Никола Милутинов у дресу ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 20.05.2022