Ни 40 поена Брауна није зауставило Мајами

© AP Photo / Michael DwyerБам Адебајо и Маркус Смит
Бам Адебајо и Маркус Смит - Sputnik Србија, 1920, 22.05.2022
Кошаркаши Мајамија били су бољи од Бостона у трећој утакмици финала Источне конференције и после резултата 109:103 (39:18, 23:29, 25:25, 22:31) воде у серији са 2:1.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Екипа Мајами Хитса као да није могла сигурније да уђе у трећи окршај са Бостоном па је у првој деоници направила значајну разлику.
Наспрам бројке од 60 одсто шута из игре Мајамија, Бостон је имао само 27 одсто и било је јасно да напад није функционисао.
Значајну разлику поред боље игре у другој деоници, Селтикси су направили преко слободних бацања јер је Мајами имао само једно, а они седам.
Друго полувреме донело је чвршћу игру на обе стране, али је Мајами чувао раније стечену предност и имао двоцифрену разлику.
У четвртој четвртини Бостон је са минус 17 успео да приђе Мајамију на само поен разлике, али не и да дође до изједначења.
Била је то најбоља прилика да Селтикси запрете, међутим како је нису искористили Мајами је вратио већу предност.
Највише је на терену показао Џејлен Браун који би да је Бостон победио био главни херој екипе, јер је био и најефикаснији на мечу и убацио чак 40 поена уз девет скокова и једну асистенцију.
У Мајамију је најбоље одиграо меч Бам Адебајо који је уписао дабл-дабл уз 31 поен, десет скокова и шест асистенција.
И поред победе Мајами је био забринут јер у другом полувремену није могао игра један од главних играча Џими Батлер, због повреде колена.
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 21.05.2022
Животне лекције шампиона: „За кога обећаваш, ако не показујеш на делу?“ /видео/
Европо, поклони се најбољем: „Провешћу екипу кроз Београд, славићемо као никада досад!“ /видео/
Мицићева тројка покренула турску машинерију – Ефес преко Реала до одбране титуле у Београду!