Спектакл са великим „С“ – Манчестер сити од амбиса до титуле! /видео/

© AP Photo / Dave ThompsonФудбалери Манчестер ситија
Фудбалери Манчестер ситија  - Sputnik Србија, 1920, 22.05.2022
Невероватно последње коло у Премијер лиги. Манчестер Сити окитио се титулом првака Енглеске тако што је савладао Астон Вилу са 3:2 после великог преокрета. Ливерпул је славио против Вулверхемптона са 3:1, али... То је овога пута било недовољно. Прави спектакл од сезоне!
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Било је много драме, али је одлучио преокрет Ситија који је стигао од 0:2 до 3:2 тако што је дао три гола за пет минута.
Ситуација се упоредо кретала на следећи начин...
Пре свега Вулверхемптон је повео са 1:0 у 3. минуту и ставио Ливерпул у незгодну позицију, да би потом Садио Мане поравнао на 1:1, а после тога је Астон Вила шокирала Сити и повела са 0:1. Са таквим резултатом би Сити прошао даље.
Међутим, у другом полувремену се све искомпликовало јер је Астон Вила повела са 0:2 после гола Кутиња. Деловало је да је Сити изгубљен. Али... Уследила је драма.
Јер, је прво Гундоган погодио у 76, па онда Родри у 78, док је Гундоган у 82. одвео Сити до 3:2 и потпуног преокрета! Невероватно!
После преокрета Манчестер Ситија, Ливерпул је преко Моа Салаха повео на Енфилду против Вулверхемптона. Али, Редси се нису питали ништа... Сити је одлучивао о судбини.
На крају је и Енди Робертсон голом потврдио победу Ливерпула, али то је све била лабудова песма.
Страшна сезона. Страшан финиш! Манчестер Сити је шампион Премијер лиге!