Бостон на корак до финала

© AP Photo / Wilfredo LeeЏејсон Тејтум
Џејсон Тејтум - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2022
Екипа Бостон Селтикса уписала је другу узастопну победу против Мајамија у финалу Источне конференције резултатом 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) и сада је уз скор 3:2 на само корак до финала лиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Фуриозно је кренуо Мајами како би донео ново изједначење и све је водило ка томе у прве две деонице игре.
Више шутеве из игре и нешто опрезнија одбрана донели су Мајамију минималну разлику, али она је сачувана и у наредној четвртини.
Током друге деонице Мајами је повео са разликом од седам поена, али су се Селтикси упорно враћали и нису дозволили велики заостатак.
Поново је пресудна била трећа деоница игре, када се Бостон разиграо уз поене Џејлена Брауна који је уједно и био најефикаснији на мечу са 25 поена, четири скока и асистенцијом.
Џејсон Тејтум пружио је још једну одличну партију мада нешто слабију у односу на претходни меч и допринео је победи са 22 поена, 12 скокова и девет асистенција.
Одбрана Бостона зауставила је Мајами у трећој четвртини и направила разлику од 11 поена, иако су на старту те деонице били у заостатку.
Покушао је Мајами да се врати у последњим минутима, али је Бостон направио довољну предност и пажљиво је задржао.
Селтикси су уписали трећу победу и сада их од финала дели само једна победа.