Фудбалери Звезде - Sputnik Србија

Звезда одбранила дуплу круну – Партизан поражен и у финалу Купа Србије!

Фудбалери Црвене звезде одбранили су дуплу круну победом над Партизаном у финалу Купа Србије резултатом 2:1, након што су претходно освојили и титулу шампиона Суперлиге Србије.
Публика је могла да види одличан дерби, три лепа гола, али и мноштво прилика са обе стране.
Звезда је своје шансе боље користила, заблистао је Александар Катаи са два гола, у 26. и 73. минуту, а погодак за црно-беле постигао је Слободан Урошевић у 61. минуту.
Партизан је одлучио да нападне од почетка меча, у трећем и шестом минуту имао је шансе, прва је окончана офсајдом Јојића, а другу је упропастио Марковић, веома лошим покушајем пласиране лопте из шеснаестерца ривала – преко гола.
Звезда се до десетог минута ослободила притиска и већ у 11. је Охи имао велику шансу када је надмудрио Вујачића и Милетића, али је на правом месту био голман Стевановић.
Четири минута касније Рикардо је урадио као Марковић, капитен Партизана је касније имао још један трк по десном боку, али је лопта била бржа од њега, а први проблем за црно-беле догодио се у 23. минуту када је Марко Јевтовић морао ван терена због повреде.
Његово одсуство били је приметно већ три минута касније, „рупу“ у недостатку дефанзивног везисте искористио је Александар Катаи и бриљантним ударцем је савладао Стевановића, пласиравши лопту у горњи леви угао.
Звезда је имала прилику седам минута после гола, после аута Охи се нашао у прилици, а као резултат свега стигао је жути картон тренеру Звезде Станковићу због жестоких протеста јер је био уверен да је Канга био фаулиран на тридесетак метара од гола Партизана.
Велику шансу за Партизан у 36. минуту имао је Миљковић, али је траљавим ударцем само загрејао рукавице Борјана, што је два минута касније, на другој страни урадио Катаи, ставивши на тест Стевановића шутем главом.
До краја полувремена Партизан је имао неколико полуприлика, а први део меча је обележило и кошкање фудбалера након што је Срнић посрнуо, а Рикардо пао преко њега, што је довело до сукоба Канге и Марковића.
Тренер Станојевић је у полувремену извео Миљковића, на терен је отишао Лутовац и Партизан је заиграо пресинг који је као резултат дао две прилике за Марковића који је опет био непрецизан, али је у 61. минуту црно-бели тим коначно стигао до гола.
Улазак Натха се исплатио, акција коју је креирао са Рикардом и Лутовцем је омогућила Урошевићу да на левом боку остане сам, што је он искористио и пласирао лопту право у мрежу, за изједначење.
Мениг је осам минута касније топовски шутирао, али је до промене резултата дошло у 73. минуту када је у јеку напада Партизана уследио контранапад – Иванић је сјајно упослио Катаија који је предриблао голмана Стевановића и сместио лопту у мрежу за 2:1.
Станојевић је кренуо у потпуну офанзиву, послао је на терен и Јовића и Миловановића, али је најбоље шансе до краја меча, прожетог прекидима, фауловима, картонима и „чувањем времена“ фудбалера Звезде имала домаћа екипа, две је пропустио Иванић у надокнади времена.
Промена резултата није било, остало је 2:1 и Звезда је успела да одбрани дуплу круну у српском фудбалу.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
20:02 26.05.2022
90+6' – Крај! Победа Звезде!
19:58 26.05.2022
90+4' – Иванић!
Велика шанса после контранапада Бена, али и лош шут Иванића.
19:54 26.05.2022
90' – Још шест минута!
Објављена је надокнада времена.
90' – Фаулови, жути картони...
Мало фудбала од другог гола Звезде.
19:50 26.05.2022
86' – Звезда троши време
Прекиди игре и чување лопте...
19:41 26.05.2022
78' – Измене!
Миловановић мења Холендера, а Јовић Јојића.
19:40 26.05.2022
76' – Измене!
Гобељић мења Родића, а Крстичић Катаија.
76' – Холендер!
Замало непрецизан из даљине!
19:36 26.05.2022
73' – Катаи! Звезда води!
Други гол за Катаија у финалу Купа Србије, феноменалан контранапад покренуо је Мирко Иванић, упослио је саиграча који није желео одмах да шутира, предриблао је голмана Стевановића и пласирао лопту у празну мрежу!
Звезда води 2:1!
19:33 26.05.2022
69' – Право у Борјана!
Мениг је топовски шутирао, али је искусни голман био сигуран.
19:25 26.05.2022
61' – Изједначење! Урошевић!
Феноменалан ударац левог бека Партизана Слободана Урошевића завршио је у мрежи Црвене звезде за изједначење на 1:1!
Акцију је покренуо Натхо, Рикардо је вратио до Лутовца који је пребацио на другу страну где је чекао спреман Урошевић, распалио је по лопти и послао је у доњи леви угао Борјана који није могао ништа да уради!
Нерешено је, 1:1!
19:23 26.05.2022
59' – Измене!
Марковић препушта место Натху, а Охи Павкову.
19:18 26.05.2022
55' – И опет Марковић лош...
Напао је капитен Партизана, али је поново лоше шутирао.
19:17 26.05.2022
53' – Жути картон за Родића
После Канге и Родић је остао у бележници судије Милановића.
19:15 26.05.2022
51' – Спетљао се Марковић
Хтео је да комбинује са Јојићем, али се закуцао у Панкова.
19:14 26.05.2022
50' – Панков остао на трави
Али, наставља игру.
19:12 26.05.2022
49' – Партизан у пресингу!
Нападачи Партизана врло високо нападају последњу линију одбране Звезде надајући се шанси за гол.
Ипак, то засад не даје резулате.
Звезда води 1:0.
19:11 26.05.2022
Почело је друго полувреме!
19:08 26.05.2022
46' – Станојевић шаље Лутовца на терен
Ван терена ће Миљковић, који је пропустио једну велику прилику за гол, а и у завршницама напада није био довољно фокусиран, а имао је шанси више него икада.
Уместо њега на терен ће Александар Лутовац.
19:04 26.05.2022