Дечаци одвели Србију у полуфинале Европског првенства!

© Фото : ФССКадети Србије
Кадети Србије - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2022
Кадетска фудбалска репрезентација Србије савладала је Данску са 2:1 и пласирала се у полуфинале Европског првенства које се одржава у Израелу!
Српски тим је одиграо сјајну утакмицу, први је повео, потом примио гол, али је успео да стигне до другог поготка и пласмана међу четири најбоље екипе на Старом континенту.
Србија је повела голом Јан-Карла Симића, момка рођеног у Немачкој који је недавно одлучио да заигра за земљу свог порекла.
Он је сјајно искористио центаршут капитена Александра Станковића у трећем минуту и главом је пласирао лопту у мрежу.
Изједначење је стигло у 48. минуту, стрелац за Данску био је Емил Хојлуд, а нову предност Србији донео је Јован Милошевић, феноменалним голом у 64. минуту.
Србија ће у недељу играти против Холандије за пласман у финале Европског првенства.