Пенал лутрија пресудила фамилији – српски кадети стали пред прваком Европе

© Фото : ФСС/УЕФАОрлићи
Орлићи - Sputnik Србија, 1920, 29.05.2022
Кадетска фудбалска репрезентација Србије заустављена је у полуфиналу Европског првенства од вршњака из Холандије и то после слабијег извођења пенала (5:3), пошто је у регуларном току резултат био нерешен 2:2 (0:0). Штета, остаје жал јер су Орлићи имали гол предности до 73. минута, када је коначан резултат поставио Слори.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Кадети Србије далеко боље отворили су сусрет са Холандијом и високим пресингом натерали су фаворизованог ривала, иначе актуелног првака Старог континента, да се брани.
С друге стране, Холађани нису паничили већ су кроз пас игру износили лопту из свог казненог простора и са своје половине.
Ређале су се шансе пред голом Кујстена, који је у два три наврата излазио као победник после удараца Александра Станковића, Стефана Џодића и Јована Милошевића.
Просто је невероватно да Србија у самом финишу сусрета није стигла до предности, пошто је у размаку од свега 120 секунди Јован Милошевић у два наврата погађао пречку.
У оба покушаја је размишљао и одиграо фудбалски. Први пут је „тукао“ спољним делом левог стопала, али је лопта очешала пречку. Уследио је нови покушај у 43. минуту са 16 метара из колена и поново се пречка испречила лопти на путу ка мрежи.
Уследила је 15-минутна пауза, а онда са центра хладан туш за ученике Радована Кривокапића.
Готово са центра су Холанђани повели из првог шута и то после конфузије у казненом простору Србије, где се најбоље снашао Ван Дујвен који је погодио на асистенцију Слорија, који је пробио по десној страни.
Тај гол би сломио многе, али не и фамилију! Српски кадети су тада убацили у виши степен и у размаку од пет минута у два наврата су матирали Холанђане.
Прво је Јован Милошевић у 50. минуту дочекао трећу срећу, те је после две пречке успео да постигне погодак.
Нису се практично опоравили од гола Холанђани, па је Јован Мијатовић на асистенцију имењака Милошевића успео да донесе тотални преокрет.
Уследио је период игре у којој су "лале" доминирале, да би у 74. стигле то да материјализују преко Слорија 2:2. Мреже су до краја сусрета мировале.
Како није било продужетака, одмах се приступило извођењу пенала. Холанђани су реализовали све једанаестерце, док је Радоњић промашио у другој серији, што је на крају пресудило Србији.
Играла је српска фамилија срцем, као и сваки меч до сада на завршном турниру. Борили су се ученици Радована Кривокапића да се домогну финала, али им је на том путу недостајало и мало среће.