Орлови са новим крилима лете на Словенце

© Фото : ФССДраган Стојковић Пикси пред утакмицу са Португалијом
Драган Стојковић Пикси пред утакмицу са Португалијом - Sputnik Србија, 1920, 05.06.2022
Фудбалска репрезентација Србије лоше је стартовала у новој сезони Лиге нација пошто је на свом терену поражена од Норвешке (1:0), па је у недељу од 20.45 очекује поправни када стиже Словенија.
Драган Стојковић Пикси није био љут, нити разочаран на своје изабранике јер је поручио да су се борили до последњег минута, али је најавио промене.
Умор је кључни разлог што ће Србија на поправном испиту са "промешаним картама". Врло је вероватно да ће селектор одморити против „јанеза“ Филипа Костића, Дарка Лазовића, Сергеја Милинковић-Савића, као и још неке фудбалере који су истрчали од првог минута на терену у поразу од Норвешке.
Андрија Живковић оставио је изузетно позитиван утисак на десном крилу након што је заменио Лазовића, свежину је имао и Немања Радоњић који је имао слабу минутажу у Бенфики где је на позајмици из Олимпик Марсеја, па би њих двојица лако могли да буду крила Орлова против Словеније.
Такође, Стојковић је осим промена у саставу оставио и простора за могућност да Србија заигра за два шпица, што се већ дешавало у прошлости када су заједно испред гола противника битисали Александар Митровић и Душан Влаховић.
Новог фудбалера Јувентуса поново нема на окупљању Орлова, а Пикси је као разлог навео проблем са болним препонама за чије санирање је потребан одмор.
Влаховића нема, али ту је Лука Јовић који је шансу против Холанда и другова добио са клупе. Овога пута лако би могао центарфор Реала који у Мадриду практично није добијао прилику да се нађе у стартних 11.
„Ових неколико дана у разговорима које сам имао са играчима, све се своди на исцрпљеност, умор, засићење. То је истина. Можете да видите преко Митровића, Тадића, Сергеја и осталих који су имали фул сезону. Зато и кажем да резултате који ће се десити у овом периоду не треба гледати ни као чудо, ни као трагедију. Сматрам да је време да и неки други играчи добију шансу. Када ме неко пита што стављам Јовића када он не игра у Реалу. Па како да добије на самопоуздању? Ја у њих не сумњам, једино ме брину психа и физика. Зато, биће промена у саставу и против Словеније, уз дужно поштовање ривала, идемо на победу“, рекао је Драган Стојковић.
Словенија је баш као и Србија лоше стартовала у Лиги нација, изгубили су на свом терену од Шведске резултатом 2:0.
Дешавања са утакмице Србија - Словенија моћи ћете да пратите уживо уз Спутњик спорт.