Турци су „украли“ шоу – Кејн престигао Чарлтона

© AP Photo / Mindaugas KulbisТурска фудбал
Турска фудбал - Sputnik Србија, 1920, 08.06.2022
Репрезентација Турске остварила је убедљиву победу у другом колу Лиге нација, савладавши као гост Литванију с импресивних 6:0 (2:0), што је био највећи тријумф у свим мечевима који су досад одиграни ове сезоне у поменутом такмичењу.
Дерби сусрет свакако је био двобој Немачке и Енглеске који је окончан без победника 1:1 (0:0), Италијани су успели да савладају као домаћини Мађаре - 2:1 (2:0), али је најимпресивнију партију пружила Турска предвођена селектором Стефаном Кунцом.
Катастрофа Литванаца могла се наслутити већ после два минута на стадиону у Виљнусу, пошто је Догукан Синик довео госте у вођство.
Исти играч дуплирао је предност већ у 14. минуту и био је то резултат којим се отишло на 15-минутну паузу.
У наставку сусрета Турци су наставили да притискају ривала и успели су до врха да напуне мрежу. Дурсун је погодио из пенала у 56. минуту, да би у завршних десет минута сусрета чак три пута капитулирала одбрана слабашног домаћина који је оставио најгори утисак на старту нове сезоне Лиге нације.
Дурсун је у 81. минуту повисио на 4:0, а затим су Акгун и Дервисоглу у 89, односно 91. минуту поставили импресивних 6:0, чиме су Турци „украли“ шоу у другом колу Лиге нација.
Турска се налази у Лиги Ц у Групи 1 и после два уводна кола има максималних шест бодова уз гол-разлику 10:0.
Други је Луксембург који је такође максималан, док Фарска Острва и Литванија још нису уписала бодове.
Када је у питању дерби између Немачке и Енглеске, „панцерима“ су у првом полувремену поништена два гола.
Прво је поништен гол Томасу Милеру који је лобовао Пикфорда, али главни судија није дао знак да се изведе прекид, већ је желео да види шта се дешава са повредом Калвина Филипса.
Касније је подигнута заставица после поготка који је постигао Јонас Хофман из Менхенгладбаха.
Управо је Хофман погодио мрежу Енглеза у другом полувремену, а играо се 51. минут. Ипак, коначних 1:1 поставио је Хари Кејн у 88. минуту из пенала и био је то његов јубиларни 50. гол за национални тим, чиме је престигао легендарног Бобија Чарлтона.
Нападач Тотенхема тренутно је други на вечној листи стрелаца, испред њега је само Вејн Руни који је постигао 53 гола.