Левандовски је требало да зна – не игра се са „ђаволима“

© AP Photo / Geert Vanden WijngaertБелгија фудбал
Белгија фудбал - Sputnik Србија, 1920, 09.06.2022
Фудбалери Белгије демонстрирали су силу у мечу другог кола Лиге нација против Пољске - 6:1. Гости су повели голом свог најбољег играча Роберта Левандовског, али су на крају осетили сав потенцијал, сву моћ „ђавола“ и сву суровост фудбала.
Очекивали су се голови у двобоју две офанзивне селекције, а домаћин је преко Батшуаија погодио стативу већ у четвртом минуту. Само 120 секунди касније исти играч погодио је мрежу, али је помоћни судија подигао заставицу и ВАР је показао да је био у праву.
А онда је у 28. минуту Левандовски који је тренутно главни актер саге око напуштања Бајерна због преласка у Барселону шокирао Брисел и матирао Мињолеа.
Ипак, било је то све од Пољака у поменутом сусрету. Искусни Лева морао је да зна да нема игре са „ђаволима“.
Разбеснео је тај погодак изабранике Роберта Мартинеза који су у преосталих 62 минута постигли чак шест голова.
Аксел Витсел успео је у 42. минуту да поравна резултат, да би преосталих пет голова у мрежи Драговског пали у другом полувремену.
Разиграле су се белгијске звезде Кевин де Брујне и Еден Азар, Трусар који је заменио Реалову падајућу звезду такође се уписао у стрелце и то у два наврата, чиме је показао селектору Мартинезу да у будућности комотно може да рачуна на њега у стартних 11.
Де Брујне, Дендонкер и Опенда такође су се уписали у стрелце и на крају је Белгија славили с импресивних 6:1, и тако се, бар донекле, искупила за онај шамар на старту нове сезоне Лиге нација од Холандије (1:4).
Холанђани су касним голом Вегхорста успели да савладају Велс у Кардифу резултатом 2:1 и тако остану први у Групи 4 А дивизије.
Драган Стојковић Пикси пред утакмицу са Португалијом - Sputnik Србија, 1920, 08.06.2022
Пикси пред Швеђане: Ротације у тиму нису никакви експерименти